Tekvicový olej 100% 250ml

Kód produktu: B811

5 / 5

8,40 €
Skladom
8 vernostných bodov
za nákup tohto produktu

Darčeky

Rozdávame darčeky

 • 99% zákazníkov odporúča

Informácie o produkte

Tekvicový olej 100% je ručne vyrábaný podľa tradičnej slovinskej receptúry, nefiltrovaný. Je vyrobený z tekvicových semien pestovaných na Slovensku.

Olej sa vyrába z tekvicových semien pestovaných v malozlievskom chotári. Táto oblasť sa vyznačuje úrodnou hnedozemnou pôdou. Práve tento typ pôdy a teplá klimatická oblasť s dostatkom slnečného svitu sú zárukou vysokej kvality tekvicových semien. Malozlievska pôda dodáva inak zelenému oleju jemné hnedo-oranžové sfarbenie, čím ho odlišuje od iných tekvicových olejov.

Olej je vďaka intenzívnej chuti pražených orieškov a semiačok tekvíc mimoriadne vhodný do šalátov a na dochutenie jedál studenej a teplej kuchyne, ako aj na priamy konzum.

Olej z tekvicových jadierok obsahuje:

 • vitamíny: A, B1, B2, B6 a E
 • minerály: zinok, draslík, fosfor, železo, mangán, zinok, selén
 • omega 3 a 6 nenasýtené mastné kyseliny
 • antioxidanty

Tekvicový olej pomáha pri ťažkostiach: 

 • s prostatou;
 • pri problémoch so štítnou žľazou;
 • vysokom krvnom tlaku;
 • vysokom cholesterole;
 • kardiovaskulárnych problémoch;
 • ateroskleróze;
 • lámavých nechtoch a vypadávaní vlasov;
 • zlom stave pokožky;
 • zápaloch močového ústrojenstva;
 • zlepšovaní pamäti;
 • nervozite a podráždenosti.

 

Dávkovanie:

Dospelí: 1-2 polievkové lyžice denne dospelí

Deti: 1 čajová lyžička denne

Zloženie a výroba: 

Energie: 3382 kJ / 823 kcal

Tuky: 91g

z toho nasýtené mastné kyseliny: 18g

Sacharidy: 0g

z toho cukry: 0g

Bielkoviny: 0g

Soľ: 0g

Objem: 250 ml

Bez pridaných chemických a konzervačných látok a farbív. Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade.

 

Postup výroby tohto tekvicového oleja:

Prvou fázou je ručné triedenie tekvíc a začína v už počas zberu.

Semiačka zo starostlivo vytriedených tekvíc sa ako prvé zbavujú čiastočiek dužiny, potom sa premyjú vodou a následne putujú do sušiarne, kde sa musia čo najrýchlejšie vysušiť.

Nasleduje ďalší dôležitý krok - vizuálna kontrola kvality semiačok. Tieto musia byť dobre vysušené, nesmú javiť známky rôznych vád, ako sú plieseň, presušenie alebo zvýšená vlhkosť, nedostatočné zbavenie nečistôt a iné.

Zdravé a nepoškodené semiačka sa zomelú na múku, ku ktorej sa pridáva soľ. Následne sa všetko zmieša s malým obsahom vody.

Teraz sa môže začať fáza šetrného praženia. Šetrného preto, aby si olej zachoval svoju nezameniteľnú farbu, chuť, konzistenciu, arómu a aby sa v oleji zachovali všetky pre organizmus prospešné látky. Pražením sa zo semiačok odparuje prebytočná vlhkosť a celá zmes dostáva typickú arómu tekvicového oleja. Celý tento proces sa robí ručne za prítomnosti skúseného pražiara, ktorý počas celého procesu praženia kontroluje stav zmesi. Semiačka sa nesmú pripáliť a je potrebné presne odhadnúť, kedy je zmes už pripravená k samotnému lisovaniu. Toto sa dá len na základe dlhoročných skúseností pražiara.

 Po ukončení praženia zmes putuje do lisu, kde sa pomalým zvyšovaním tlaku rodí olej tmavozelenej farby a nezameniteľnej arómy.


Technické parametre
Dávkovanie: 1-2 polievkové lyžice denne dospelí, aspoň 1 čajová lyžička denne deti
Energetická hodnota: Energia: 3382 kJ/823 kcal, Tuky: 91g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 18g, Sacharidy: 0g, z toho cukry: 0g, Bielkoviny: 0g, Soľ: 0g
Krajina pôvodu: Slovensko
Rozmery a hmotnosť
Objem/ Hmotnosť: 250 ml
Tento produkt je zaradený v následujúcich kategóriách:

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 5 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC
Podporované platobné karty
A A