Tatranská nosová sprcha®

Kód produktu: TS999

0 / 5

11,90 €
Skladom
12 vernostných bodov
za nákup tohto produktu

Darčeky

Rozdávame darčeky

Informácie o produkte

Nosová sprcha – jedinečný vynález, ktorý vám pomôže dokonale uvoľniť upchatý nos. Tatranská sprcha slúži k preplachovaniu nosových dutín fyziologickým roztokom 9g jedlej soli na 1L prevarenej vody.

Trápi vás akútna alebo chronická nádcha? Neviete sa zbaviť pocitu ustavične plného nosa? Prečistite si nos a dutiny slaným roztokom pomocou tatranskej sprchy a užívajte si nádych nosom plnými dúškami.

Preplach nosa slaným roztokom uvoľňuje, zvlhčuje nosnú sliznicu, čistí nosné dutiny. Odporúčame ho pre ľudí s akútnou a chronickou nádchou, pri zahlienení dutín, pacientov s AB, GE, Pollinosis. Pomáha pri nácviku smrkania. Preplach nosa neaplikujte pri infekčnom zápale nosových a prínosových dutín.

Pomôcka na vyplachovanie nosových dutín bola vyrobená v spolupráci so Šrobárovým ústavom detskej tuberkulózy a respiračných chorôb, Dolný Smokovec-Vysoké Tatry. Preplach nosa odporúčame pri plnom nose a nádche realizovať u detí aj dospelých.

Ako používať tatranskú nosovú sprchu

  1. Pripravíme si roztok na preplachovanie z 9g jedlej soli na 1L prevarenej vody. Teplota pripraveného roztoku má byť 38°- 40°C.
  2. Pripravíme si hygienické vreckovky, uterák, fyziologický roztok v odporúčanej teplote. Skontrolujeme ukončenie kónusového hrotu tatranskej sprchy - nesmie byť nijako poškodený. Poškodenú pomôcku na preplachovanie nosa nepoužívajte.
  3. Vysmrkáme si nos. Nakloníme sa nad umývadlo tak, aby bol trup v predklone - na úrovni drieku. 
  4. Zľahka vytočíme hlavu nabok - bradu nedvíhame ani ju netlačíme na hrudník.
  5. Zúženú trysku nosovej sprchy vložíme do nosovej dierky maximálne po rozšírenie tenkej trysky - nie hlbšie. Za stáleho a výrazného dýchania ústami roztok pretečie z jednej dierky do druhej a vytečie von. Nosovú sprchu odložíme a vysmrkáme si nos tak, ako na začiatku. Rovnakým postupom vyčistíme druhú nosovú dierku.

Upozornenie

Prípadné vdýchnutie roztoku nie je škodlivé.

Nosovú sprchu môžete dezinfikovať vyvarením vo vode.

Pomôcka vhodná pre deti a dospelých.

Tento produkt je zaradený v následujúcich kategóriách:

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 0 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC Sphere
Podporované platobné karty
A A