Široká škála zdravotných potrieb a výrobkov pre zdravie, rýchle dodanie

V ponuke e-shopu nájdete viac ako 2000 produktov, ktoré neustále aktualizujeme a rozširujeme. Množstvo produktov máme skladom, a preto vám ich vieme rýchlo doručiť. Doručujeme aj v sobotu!

Spoľahlivosť a kvalita

Nadviazali sme silné partnerstvá s výrobcami a dodávateľmi výrobkov. Všetky výrobky sú certifikované a spĺňajú najprísnejšie normy a štandardy.

Odborné poradenstvo a pomoc pri výbere

Naši pracovníci majú dlhoročné skúsenosti, neustále sa vzdelávajú a profesionálne vám pomôžu pri výbere a poradenstve.

Zdravotné pomôcky aj na lekársky poukaz

Cez naše kamenné predajne zasielame takmer všetky zdravotné pomôcky predpisované lekármi na lekársky poukaz. Kontaktujte nás.

Rýchle vybavenie reklamácií

V prípade reklamácie Vás ako zákazníka neťaháme za nos 30 dní. Väčšinu tovaru zasielame obratom na výmenu!

Akcie, vernostný program

Denne pripravujeme pre vás akcie a zľavy, aby ste ušetrili. Stálych registrovaných zákazníkov za každý nákup odmeňujeme.
Novinka: Zaregistrujte sa u nás a získajte od nás na začiatok až 49 vernostných bodov!

Využívajte množstvo výhod na jednom mieste! (kliknite pre viac informácií)

Tatranská nosová sprcha®


Cena s DPH:
11,90€
Výmena za Vaše body:
249 b

Nosová sprcha – jedinečný vynález, ktorý vám pomôže dokonale uvoľniť upchatý nos. Tatranská sprcha slúži k preplachovaniu nosových dutín fyziologickým roztokom 9g jedlej soli na 1L prevarenej vody.

Trápi vás akútna alebo chronická nádcha? Neviete sa zbaviť pocitu ustavične plného nosa? Prečistite si nos a dutiny slaným roztokom pomocou tatranskej sprchy a užívajte si nádych nosom plnými dúškami.

Preplach nosa slaným roztokom uvoľňuje, zvlhčuje nosnú sliznicu, čistí nosné dutiny. Odporúčame ho pre ľudí s akútnou a chronickou nádchou, pri zahlienení dutín, pacientov s AB, GE, Pollinosis. Pomáha pri nácviku smrkania. Preplach nosa neaplikujte pri infekčnom zápale nosových a prínosových dutín.

Pomôcka na vyplachovanie nosových dutín bola vyrobená v spolupráci so Šrobárovým ústavom detskej tuberkulózy a respiračných chorôb, Dolný Smokovec-Vysoké Tatry. Preplach nosa odporúčame pri plnom nose a nádche realizovať u detí aj dospelých.

Ako používať tatranskú nosovú sprchu

  1. Pripravíme si roztok na preplachovanie z 9g jedlej soli na 1L prevarenej vody. Teplota pripraveného roztoku má byť 38°- 40°C.
  2. Pripravíme si hygienické vreckovky, uterák, fyziologický roztok v odporúčanej teplote. Skontrolujeme ukončenie kónusového hrotu tatranskej sprchy - nesmie byť nijako poškodený. Poškodenú pomôcku na preplachovanie nosa nepoužívajte.
  3. Vysmrkáme si nos. Nakloníme sa nad umývadlo tak, aby bol trup v predklone - na úrovni drieku. 
  4. Zľahka vytočíme hlavu nabok - bradu nedvíhame ani ju netlačíme na hrudník.
  5. Zúženú trysku nosovej sprchy vložíme do nosovej dierky maximálne po rozšírenie tenkej trysky - nie hlbšie. Za stáleho a výrazného dýchania ústami roztok pretečie z jednej dierky do druhej a vytečie von. Nosovú sprchu odložíme a vysmrkáme si nos tak, ako na začiatku. Rovnakým postupom vyčistíme druhú nosovú dierku.

Upozornenie

Prípadné vdýchnutie roztoku nie je škodlivé.

Nosovú sprchu môžete dezinfikovať vyvarením vo vode.

Pomôcka vhodná pre deti a dospelých.

 

Zdieľajte

Tento produkt je zaradený v následujúcich kategóriách: