Široká škála zdravotných potrieb a výrobkov pre zdravie, rýchle dodanie

V ponuke e-shopu nájdete viac ako 2000 produktov, ktoré neustále aktualizujeme a rozširujeme. Množstvo produktov máme skladom, a preto vám ich vieme rýchlo doručiť. Doručujeme aj v sobotu!

Spoľahlivosť a kvalita

Nadviazali sme silné partnerstvá s výrobcami a dodávateľmi výrobkov. Všetky výrobky sú certifikované a spĺňajú najprísnejšie normy a štandardy.

Odborné poradenstvo a pomoc pri výbere

Naši pracovníci majú dlhoročné skúsenosti, neustále sa vzdelávajú a profesionálne vám pomôžu pri výbere a poradenstve.

Zdravotné pomôcky aj na lekársky poukaz

Cez naše kamenné predajne zasielame takmer všetky zdravotné pomôcky predpisované lekármi na lekársky poukaz. Kontaktujte nás.

Rýchle vybavenie reklamácií

V prípade reklamácie Vás ako zákazníka neťaháme za nos 30 dní. Väčšinu tovaru zasielame obratom na výmenu!

Akcie, vernostný program

Denne pripravujeme pre vás akcie a zľavy, aby ste ušetrili. Stálych registrovaných zákazníkov za každý nákup odmeňujeme.
Novinka: Zaregistrujte sa u nás a získajte od nás na začiatok až 49 vernostných bodov!

Využívajte množstvo výhod na jednom mieste! (kliknite pre viac informácií)

Sudocrem 60g


Cena s DPH:
3,60€

Sudokrém je antiseptický ochranný krém. Je vhodné aplikovať ho pri preležaninách, ekzéme, akné, pri ošetrovaní popálenín, omrzlín, zaparenín a drobných povrchových oderov, tiež je určený pre deti k prevencii a liečbe plienkovej dermatitídy.

Je účinným pomocníkom v starostlivosti o pokožku už viac ako 80 rokov. Obsiahnutý Lanolín napomáha ukľudniť a zvláčniť pokožku.

Použitie:

 • na pokožku trpiacu ekzémom - Ekzém, známy aj ako dermatitída, je ochorenie, ktoré spôsobuje suchú pokožku. Pri miernom ekzéme je pokožka červená, suchá a šupinatá. V dôsledku suchej pokožky môže postihnuté miesto svrbieť. Ekzém postihuje ľudí každého veku, veľmi bežne sa však vyskytuje u detí. Je dôležité udržiavať pokožku mäkkú a vláčnu. Na tento účel možno účinne používať Sudocrem. Má mierne chladivý účinok, ktorý môže zmierniť pocit svrbenia. Jeho zloženie pomáha zachovávať prirodzenú vlhkosť pokožky a udržiava ju zdravú, mäkkú a vláčnu.
 • pri zapareninách u malých detí - Ak je pokožka v miestach zakrytých plienkou bolestivá, červená a teplá na dotyk, je pravdepodobné, že bábätko trpí plienkovou dermatitídou. Je klinicky dokázané, že Sudocrem pomáha utíšiť bolesť, podporuje hojenie pokožky a chráni ju pred dráždivými látkami a infekciou. Môžete ho používať pri každej výmene plienky.
 • na regeneráciu pokožky pri drobných popáleninách  - Sudocrem je jemný a zároveň ochranný krém, ktorý napomáha znižovať riziko infekcie a upokojuje bolesť tým, že vytvára ochrannú vrstvu nad citlivým miestom.
 • pri omrzlinách - Omrzliny sú malé opuchliny na pokožke a ide o zvyčajnú reakciu na nízke teploty. Najčastejšie sa tvoria na prstoch nôh a rúk, pätách, ušiach a nose. Omrzliny môžu byť často nepríjemné, je im však možné predchádzať. Najlepším spôsobom na prevenciu omrzlín je nevystavovať končatiny chladu. To však samozrejme nie je vždy možné, a ak vám alebo členovi vašej rodiny vzniknú omrzliny, môžete na zmiernenie nepríjemného pocitu použiť Sudocrem.
 • pri akné - Sudocrem je obľúbený krém a predstavuje tiež skvelú voľbu na ošetrovanie kožných ochorení, ako je napríklad akné. Má unikátne zloženie, ktoré podporuje hojenie aknóznej pokožky, napomáha tiež k úľave od svrbenia.
 • na preležaniny -  Preležaniny vznikajú na pokožke, ktorá je vystavená dlhotrvajúcemu tlaku. Tento tlak prerušuje prúdenie krvi, v dôsledku čoho postihnutá pokožka nemá dostatok kyslíka a začne sa narúšať. V rámci prevencie preležanín často meňte polohu. Ak už niektorý člen vašej rodiny preležaniny má, Sudocrem pomôže zmierniť bolesť a vytvorí ochrannú vrstvu, ktorá pokožku ochráni pred infekciou. V prípade pretrvávania nepríjemného pocitu alebo viditeľných poškodení pokožky sa čo najskôr poraďte s lekárom.

 

Vlastnosti: 

 Oxid zinočnatý má adstingenčný (sťahujúci) účinok.

 Benzylalkohol znižuje bolesť a podráždenie a má tiež antibakterálne a antifungicídne vlastnosti.

 Benzylbenzoát a benzylcinamát podporujú epitelizáciu (hojenie rany)

 

Aplikácia: 

 • odporúča sa aplikovať 3 až 5 krát denne
 • nanášaním tenkej vrstvy a následným rozotrením po pokožke
 • zabráňte styku s očami a sliznicou
 • pre každodenné použitie
 • krém vytvára priehľadný film

Sudocrem sa rýchlo vstrebáva a príjemne vonia. 

 

Obsah balenia:

60 g

Zdieľajte

Štítky:

Sudocrem 60g

Tento produkt je zaradený v následujúcich kategóriách: