Sudocrem 60g

Kód produktu: SU60

0 / 5

4,00 €
Skladom
3 vernostných bodov
za nákup tohto produktu

Darčeky

Rozdávame darčeky

Informácie o produkte

Sudokrém je antiseptický ochranný krém. Je vhodné aplikovať ho pri preležaninách, ekzéme, akné, pri ošetrovaní popálenín, omrzlín, zaparenín a drobných povrchových oderov, tiež je určený pre deti k prevencii a liečbe plienkovej dermatitídy.

Je účinným pomocníkom v starostlivosti o pokožku už viac ako 80 rokov. Obsiahnutý Lanolín napomáha ukľudniť a zvláčniť pokožku.

Použitie:

 • na pokožku trpiacu ekzémom - Ekzém, známy aj ako dermatitída, je ochorenie, ktoré spôsobuje suchú pokožku. Pri miernom ekzéme je pokožka červená, suchá a šupinatá. V dôsledku suchej pokožky môže postihnuté miesto svrbieť. Ekzém postihuje ľudí každého veku, veľmi bežne sa však vyskytuje u detí. Je dôležité udržiavať pokožku mäkkú a vláčnu. Na tento účel možno účinne používať Sudocrem. Má mierne chladivý účinok, ktorý môže zmierniť pocit svrbenia. Jeho zloženie pomáha zachovávať prirodzenú vlhkosť pokožky a udržiava ju zdravú, mäkkú a vláčnu.
 • pri zapareninách u malých detí - Ak je pokožka v miestach zakrytých plienkou bolestivá, červená a teplá na dotyk, je pravdepodobné, že bábätko trpí plienkovou dermatitídou. Je klinicky dokázané, že Sudocrem pomáha utíšiť bolesť, podporuje hojenie pokožky a chráni ju pred dráždivými látkami a infekciou. Môžete ho používať pri každej výmene plienky.
 • na regeneráciu pokožky pri drobných popáleninách  - Sudocrem je jemný a zároveň ochranný krém, ktorý napomáha znižovať riziko infekcie a upokojuje bolesť tým, že vytvára ochrannú vrstvu nad citlivým miestom.
 • pri omrzlinách - Omrzliny sú malé opuchliny na pokožke a ide o zvyčajnú reakciu na nízke teploty. Najčastejšie sa tvoria na prstoch nôh a rúk, pätách, ušiach a nose. Omrzliny môžu byť často nepríjemné, je im však možné predchádzať. Najlepším spôsobom na prevenciu omrzlín je nevystavovať končatiny chladu. To však samozrejme nie je vždy možné, a ak vám alebo členovi vašej rodiny vzniknú omrzliny, môžete na zmiernenie nepríjemného pocitu použiť Sudocrem.
 • pri akné - Sudocrem je obľúbený krém a predstavuje tiež skvelú voľbu na ošetrovanie kožných ochorení, ako je napríklad akné. Má unikátne zloženie, ktoré podporuje hojenie aknóznej pokožky, napomáha tiež k úľave od svrbenia.
 • na preležaniny -  Preležaniny vznikajú na pokožke, ktorá je vystavená dlhotrvajúcemu tlaku. Tento tlak prerušuje prúdenie krvi, v dôsledku čoho postihnutá pokožka nemá dostatok kyslíka a začne sa narúšať. V rámci prevencie preležanín často meňte polohu. Ak už niektorý člen vašej rodiny preležaniny má, Sudocrem pomôže zmierniť bolesť a vytvorí ochrannú vrstvu, ktorá pokožku ochráni pred infekciou. V prípade pretrvávania nepríjemného pocitu alebo viditeľných poškodení pokožky sa čo najskôr poraďte s lekárom.

 

Vlastnosti: 

 Oxid zinočnatý má adstingenčný (sťahujúci) účinok.

 Benzylalkohol znižuje bolesť a podráždenie a má tiež antibakterálne a antifungicídne vlastnosti.

 Benzylbenzoát a benzylcinamát podporujú epitelizáciu (hojenie rany)

 

Aplikácia: 

 • odporúča sa aplikovať 3 až 5 krát denne
 • nanášaním tenkej vrstvy a následným rozotrením po pokožke
 • zabráňte styku s očami a sliznicou
 • pre každodenné použitie
 • krém vytvára priehľadný film

Sudocrem sa rýchlo vstrebáva a príjemne vonia. 


Rozmery a hmotnosť
Objem/ Hmotnosť: 60 g
Tento produkt je zaradený v následujúcich kategóriách:

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 0 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC Sphere
Podporované platobné karty
A A