Strečingová pomôcka na chrbát Back Stretching Support

Kód produktu: MP002

0 / 5

26,00 €
Skladom

Darčeky

Rozdávame darčeky

Informácie o produkte

Back Stretching Support je pohodlná a ľahko použiteľná profylaktická pomôcka na napnutie svalov bedrovej chrbtice a zmiernenie bolesti chrbta. Pri pravidelnom používaní pomôže chrbticu nasmerovať do správnej polohy a tým získate tie správne návyky a zároveň prevenciu pred problémami s chrbticou.

Výhody:

  • Zmierňuje chronické bolesti chrbtice
  • Napravuje disproporciálne držanie tela
  • Zabezpečuje pružnosť svalov ramien a chrbtice
  • Prirodzené zakrivenie chrbtice

Použitie:

Strečingová pomôcka pomáha zmierniť svalové napätie už za pár minút a dá sa použiť kedykoľvek počas dňa. Najlepšie je použiť ju bezprostredne pred alebo po namáhavej činnosti.
Inštalácia pomôcky pozostáva z nasledujúcich krokov:

  1. Zložte sa na podložku alebo koberec a širší okraj čiernej základne pomôcky si opierajte do lona
  2. Široký koniec podporného oblúka zasuňte do tvarovaného otvoru na širokom konci základne v kolenách
  3. Umiestnite ruky tak, aby ste uľahčili pripevnenie obluku. Palce spočívajú na hornej časti podporného oblúka a prsty pod ním.


     
  4. Palcom stlačte oblúk a jemne zasuňte úzku hranu podporného oblúka do tvarovanej objímky, ktorá je od Vás na základni vzdialená najďalej, pričom výšku oblúku získate na úrovni 1. Bez ohľadu na vašu fyzickú kondíciu začnite s nastavením produktu na úrovni 1. Pre mnohých používateľov nie je potrebné ďalšie prehlbovanie úseku. Keď sa vaša flexibilita a držanie tela zlepší, môžete skúsiť upraviť podporu na úrovne 2 a 3 pripnutím úzkej hrany oblúka do stredovej polohy na základni (úroveň 2) alebo najbližšie ku Vám (úroveň 3) . Medzi zmenou úrovne oblúka z 1 na 3 sa odporúča prestávka minimálne pol hodiny.

Trvanie jednej relácie na vybranej úrovni je 5 minút. Naťahujte sa však vždy len tak dlho, ako Vám to vyhovuje, a pomaly predlžujte čas. Odporúčajú sa dve sedenia denne ale podľa situácie ju môžete použiť aj trikrát denne.

3 úrovne strečingu:

Pozícia 1

Pozícia pre začiatočníkov. Pokrčte nohy v kolenách a ruky položte pozdĺž tela. Uvoľnite sa čo najviac a pokojne dýchajte. Táto pozícia poskytuje najmenšie natiahnutie a je najjednoduchšie ju urobiť na začiatku. Ruky môžete tiež roztiahnuť do šírky, kolmo k telu.

Podpora výšky oblúka v najvyššom bode: 5,7 cm

Pozícia 2

Mierna strečingová poloha. Ruky dajte za hlavu a ramená uložte čo najbližšie k podlahe, aby ste sa mohli natiahnuť viac. Postupom času to bude jednoduchšie a možno budete môcť úplne narovnať ruky a lakte pohodlne položiť na podlahu.

Podpora výšky oblúka v najvyššom bode: 9 cm

Pozícia 3

Môžete nechať pokrčené kolená alebo úplne roztiahnuť nohy a ruky. Maximálne natiahnutie dosiahnete odstránením vankúša spod hlavy. Intenzívne si natiahnete chrbát, plecia, hrudník a brušné svaly. Nezabudnite nechať svoje telo čo najviac relaxovať.

Podpora výšky oblúka v najvyššom bode: 11 cm

Pri vystupovaní zo strečingovej pomôcky sa mierne otočte nabok. Pred vstávaním si pomaly sadnite a odpočívajte 30 sekúnd. Počkajte, kým sa Vám v tele upokojí krvný obeh, inak môžete pociťovať závrat.

Údržba:

Po použití utrite výrobok vlhkou mäkkou handričkou a jemným saponátom. Po použití výrobku môžete podporný oblúk demontovať, nie je to však potrebné.

Zloženie:

Podstavec: ABS plast

Nosný oblúk: PP polypropylén

Páska: NBR

Nosnosť: 110kg


Hmotnosť a nosnosť
Maximálna nosnosť: 110 kg
Balenie
Zloženie ABS plast PP polypropylén
Rozmery a hmotnosť
Celkové rozmery: 38,5 x 25,4 x 3,0 cm
Tento produkt je zaradený v následujúcich kategóriách:

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 0 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC Sphere
Podporované platobné karty
A A