Pulzný oximeter meranie kyslíka v krvi

Kód produktu: PL01

5 / 5

50,00 €
do 14 prac. dní
65 vernostných bodov
za nákup tohto produktu

Darčeky

Rozdávame darčeky

  • 99% zákazníkov odporúča

Informácie o produkte

Potrebujete sledovať hodnoty kyslíka – saturácie vo Vašom tele? V domácom i nemocničnom prostredí využijete malý praktický prístroj - pulzný oximeter.

Meranie pomocou pulzného oximetra je úplne bezbolestné, stačí si ho pripojiť k špičke prsta a odmerať nasýtenie hemoglobínom a srdcovú frekvenciu. Klinické skúšania a opakované testy potvrdili, že pulzný oximeter merania vykonáva precízne.

Merač hladiny kyslíka – oximeter je prenosný prístroj malých rozmerov s nízkou spotrebou elektrickej energie a jednoduchou obsluhou. Stačí, ak si ho pacient nasadí na jeden prst a fotoelektrický senzor zo špičky prsta odčíta údaje. Na displeji sa následne objaví údaj o nasýtení hemoglobínom.

Saturácia hemoglobínu kyslíkom predstavuje celkové množstvo oxyhemoglobínu v krvi. Tento parameter je nesmierne dôležitý pre respiračný a obehový systém. U pacientov s respiračnými problémami je z klinického hľadiska nesmierne dôležité včas rozpoznať nasýtenie hemoglobínom. Na meranie hladiny kyslíka – saturácie v domácom aj v nemocničnom prostredí využijete pulzný oximeter. Informácie o výške saturácie môžete sledovať aj pri intenzívnom športovaní, veľkej fyzickej námahe. Oximeter môžete použiť pred športovaním a po ňom. Používanie prístroja počas športovania sa neodporúča.

Prístroj nie je určený ani vhodný na nepretržité monitorovanie pacientov.

Prstový pulzný oximeter slúži na meranie saturácie hemoglobínu kyslíkom v arteriálnej časti krvného riečišťa. Vďaka nemu je možné odhaliť možné
príznaky nákazy koronavírusom účinnejšie, než meraním teploty.

Vlastnosti pulzného oximetra

  1. Používanie pulzného oximetra je jednoduché a pohodlné.
  2. Led ľahko čitateľný displej.
  3. Výrobok je malý, ľahký (celková váha približne 54 g vrátane batérií) a prenosný.
  4. Dve AAA batérie vydržia približne 45 hodín.
  5. V okienku  sa objaví varovanie o nízkom napätí, ak budú baterky príliš slabé na to, aby mohol oximeter normálne fungovať alebo ak by to mohlo ovplyvniť meranie.
  6. Spojenie s mobilným telefónom cez Bluetooth.
  7. Prístroj sa automaticky vypne, ak doňho 8 sekúnd nebude vložený prst.

Presnosť merania:                    

Saturácia 35 - 100% +/- 2%

Meranie impulzu 25 - 250 μ / min

Princíp merania hladiny kyslíka oximetrom

S využitím Lambertovho—Beerovho zákona sa zozbierané údaje spracovávajú podľa charakteristík absorpčného spektra redukovaného hemoglobínu a oxyhemoglobínu (HbO2) v svetelných a takmer infračervených zónach. Princíp fungovania oximetra je založený na technológii fotoelektrického snímania oxyhemoglobínu a skenovania a zaznamenávania pulzu, a to tak, že sa dva lúče rôznej svetelnej vlnovej dĺžky (660 nm svetelného a 940 nm infračerveného svetla) nasmerujú na špičku prsta pacienta pomocou svorkového snímača. Merací signál sa získava pomocou fotosenzitívnej súčiastky a získané informácie sa zobrazia pomocou dvoch LED žiariviek zapojených do elektrického obvodu spolu s mikroprocesorom.


Technické parametre
Displej: LED
Napájanie: dve batérie AAA 1,5 V
Napätie: 2,2 - 3,4 V
Podmienky používania: Teplota prostredia 5 ~ 40 °C
Rozsah merania tepu: 25-250 BPM (úderov za minútu)
Rozmery a hmotnosť
Rozmery: 58 × 34 × 30 mm

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 5 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC Sphere
Podporované platobné karty
A A