Germicídne žiariče

Germicídnym žiarením označujeme umelé žiarenie z UV časti spektra.
Germicídne žiariče sú špeciálne žiariče využívajúce krátkovlnné ultrafialové žiarenie, ktoré spôsobí narušenie bunkových štruktúr pri vlnovej dĺžke 253,7 nm (UV-C). Toto žiarenie ničí baktérie a ich spory, plesne, kvasinky a mikroorganizmy. Svoje uplatnenie nachádzajú najmä pri dezinfekcii vzduchu a povrchov.

Podľa spôsobu použitia rozlišujeme priame a nepriame ožarovanie.

Priame ožarovanie celkového objemu vzduchu v miestnosti je najúčinnejší spôsob sterilizácie miestnosti. Obsiahne celý objem vzduchu, ničí zárodky na stenách a podlahách.
Praktické použitie priameho ožarovania sa obmedzuje na miestnosti, kde sa nezdržiavajú ľudia.

Nepriame ožarovanie je sterilizácia vzduchu ventiláciou vzduchu cez uzavretý germicídny žiarič alebo horizontálne ožarovanie vrchnej vrstvy vzduchu. Pri tejto metóde je ožarovaný strop miestnosti a prirodzeným alebo nutným prúdením vzduchu dochádza k sterilizácii vzduchu v celej miestnosti.

zobraziť viac ...

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC Sphere
Podporované platobné karty
A A