Polohovací vankúš medzistehenný Semi Fowler zelený

Kód produktu: NE0886

0 / 5

81,00 € 103,00 €
Skladom
86 vernostných bodov
za nákup tohto produktu

Darčeky

Rozdávame darčeky

Informácie o produkte

Polohovacím medzistehenným vankúšom Semi-Fowler dokážete efektívne predchádzať vzniku preležanín a využijete ho aj pri liečbe dekubitov.

Umiestnením antidekubitného vankúša medzi stehná ležiaceho pacienta uvoľníte tlak a trenie medzi stehnami, ktoré sú pri dlhodobom ležaní vystavené vzniku preležanín.

Charakteristika antidekubitného vankúša medzistehenného

Medzistehenný vankúš je špeciálne vyhotovený pre ľudí s kontraktúrami kolenného alebo bedrového kĺbu a umožňuje široké polohovanie bedrového kĺbu pacienta. Uhol rozpaženia zaisťuje, že na koleno nie je vyvíjaný žiadny tlak, čím sa eliminuje riziko vzniku preležanín v tejto oblasti.

Pri správnej polohe antidekubitného vankúša je predkolenie perfektne nasmerované a päta leží voľne, takže nemôže dôjsť k neželanému tlaku. Vankúš proti preležaninám môžete použiťaj ako podložku pod hlavu, pretože účinne pôsobí pri uvoľnovaní krčnej chrbtice.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov pri prevencii či liečbe preležaním odporúčame antidekubitné vankúše kombinovať podľa potreby a stavu pacienta. S výberom vhodného vankúša alebo kombinácie vankúšov vám veľmi radi poradíme.

Vlastnosti medzistehenného vankúša

  • účinná antidekubitná pomôcka pri prevencii a liečbe preležanín
  • odolný voči vode
  • vhodný aj pri polohovaní inkontinentných pacientov

Čistenie a údržba antidekubitného vankúša Semi-Fowler

Vankúš nikdy neperte. Čistite ho bežnými čistiacimi neagresívnymi prostriedkami pomocou jemnej a hladkej handričky. Dezinfikovať ho môžete bežnými dezinfekčnými prostriedkami. 

Vankúš je vodeodolný.


Rozmery a hmotnosť
Rozmery: 50 x 35 x 20 cm
Materiál
Farba: zelená
Poťah: 47% polyamidový úplet, ktorý je elastický vo všetkých smeroch; povrchový náter poťahu je z polyuretánu 53% s antibakteriálnou a antistatickou prímesou
Náplň: 100% polystyrénové mikrovločky

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 0 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC
Podporované platobné karty
A A