Pingoo ultrazvukový inhalátor pre deti

Kód produktu: 57552137

5 / 5

58,00 €
do 7 prac. dní
48 vernostných bodov
za nákup tohto produktu

Darčeky

Rozdávame darčeky

 • 99% zákazníkov odporúča

Informácie o produkte

Inhalátor Pingoo s motívom veselého tučniaka vám uľahčí podať dieťaťu lieky inhalačnou terapiou. Inhaláciou sa liečivo dostane priamo do dýchacieho ústrojenstva.

Inhalácia je vyhľadávaný spôsob pri liečbe mnohých respiračných ochorení. Na rozdiel od užívania tabletiek či sirupov ústami, ktoré ovplyvňujú celý organizmus, umožňuje inhalácia využitie liečebného efektu iba v dýchacích cestách. Teda presne tam, kde je to potrebné. Inhalačná liečba tým výrazne znižuje nežiaduce účinky užívania liekov v tabletkovej forme.

Ultrazvukový inhalátor PINGOO používa jedinečný software „Densilogic“, ktorý zabezpečuje konštantnú koncentráciu liečiva v aerosole. Tento systém kontroluje intenzitu nebulizácie v závislosti od prietoku vzduchu, to umožňuje prístroju vytvárať modulovaný liečivý aerosol vhodný pre detského pacienta. Počas inhalácie dochádza k znižovaniu hlienu v dýchacích cestách, hlien sa stáva redším a ľahšie sa vykašliava. Do pľúc sa dostanú aj tie najmenšie čiastočky užitočných minerálov, čo sa rozhodne pri bežnom „naparovaní“ nad hrncom nedá docieliť. Používanie inhalátora pri prvých príznakoch prechladnutia môže zabrániť prepuknutiu ochorenia do ťažšieho štádia a tým sa zníži aj riziko nevyhnutnosti nasadenia antibiotík.

Ako používať ultrazvukový inhalátor pre deti Pingoo

 1. Umiestnite inhalátor na miesto kde môže dieťa pohodlne sedieť 10-15 minút. Zapojte inhalátor do zásuvky.
 2. Pripravte liečivo podľa odporúčania lekára, receptu, či príbalového letáku. Jednotlivé množstvá liekov, prípadne minerálnej vody Vincentka, alebo sterilného roztoku chloridu sodného (NaCl 0,9%) nalejte do nádobky inhalátora.
 3. Masku alebo náustok pripojte k inhalátoru.
 4. Pohodlne dieťa usaďte a overte, či sedí vzpriamene. Nasaďte dieťaťu masku (skontrolujte, či je správne nasadená, aby aerosól neunikal napr. do očí). Ak používate náustok, vložte ho do úst.
 5. Zapnite inhalátor.
 6. Dieťa sa pomaly a zhlboka nadýchne. Pokiaľ je to možné, nech krátko zadrží dych a potom pomaly vydýchne.
 7. Rovnakým spôsob dieťa pokračuje dovtedy, kým spotrebuje všetko liečivo z inhalátora.

V balení detského inhalátora Pingoo je:

 • detská inhalačná maska
 • náustok
 • hadička
 • nádobka na lieky
 • nabíjačka (220-240V-12V DC)
 • púzdro
 • nosová tryska

Čistenie a údržba:

Ústnu a nosnú trysku, masku, hadicu, kryt nubelizátora, pohárik na liečivo, vzduchový filter a kryt čistite jemným saponátom alebo určeným dezinfekčým prípram. Všetky ostaté časti opláchnite vodou a nechajte voľne vysušiť. Telo prístroja utrite jemnou handričkou navlhčenou vo vode. Nepoužívajte abrazívne prostriedky. 

 


Technické parametre
Automatické vypnutie: áno
Frekvencia: 2.5 MHz.
Inhalácia: 0.2-0.7 ml/min
Kapacita: max 4,5 ml
Napájanie: 220-240 V 50/60 Hz. : 10 W
Veľkosť častíc: 5 µ (microns)
Rozmery a hmotnosť
Balenie: detská inhalačná maska, náustok, hadička, nádobka na lieky, nabíjačka (220-240V-12V DC), púzdro, nosová tryska
Objem/ Hmotnosť: 185 g

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 5 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC Sphere
Podporované platobné karty
A A