Matrac proti preležaninám Eucatherm

Kód produktu: KM895

0 / 5

274,80 €
do 5 prac. dní
229 vernostných bodov
za nákup tohto produktu

Darčeky

Rozdávame darčeky

Informácie o produkte

Ostal váš blízky odkázaný na lôžko? Predíďte včas vzniku bolestivých dekubitov a zaobstarajte mu unikátny antidekubitný matrac Eucatherm.

U ľudí, ktorí sú v dôsledku traumy, somatických porúch, mŕtvice trvalo pripútaní na lôžko, sa často vyskytujú preležaniny. Pri dlhodobom ležaní sú miesta, na ktoré sa vyvíja neustály tlak, menej prekrvené. Prvou známkou dekubitov je začervenanie kože. Pokiaľ nebudete venovať plnú pozornosť už prvým príznakom preležanín, v mieste začervenania sa postupne vytvoria bolestivé vredy a tkanivo začne odumierať. Veľmi účinnou antidekubitnou prevenciou je zdravotný matrac, ktorý odporúčame používať u ležiacich pacientov čo najskôr, pretože preležaniny oberajú človeka o pohodlie, sú zdrojom veľmi nepríjemnej bolesti a ich liečba dlhodobá. Medzi špičkové zdravotné pomôcky v prevencii a liečbe preležanín patrí jednoznačne unikátny zdravotný matrac Eucatherm. Pri výrobe antidekubitného matraca Eucatherm odborníci využili špeciálnu thermoaktívnu penu, nazývanú aj ako lenivá pena. Tvrdosť tejto peny sa mení v závislosti na teplote, čím sa výrazne podporili antidekubitné vlastnosti zdravotného matraca Eucatherm.

Vlastnosti antidekubitného matraca

  • Eucatherm pre dlhodobo ležiacich pacientov
  • pre pacientov s vysokým stupňom rizika vzniku dekubitov
  • vysokokvalitný matrac z lenivej (termoaktívnej) peny
  • tvrdosť sa mení v závislosti na teplote tela pacienta
  • vhodný do domáceho alebo ústavného prostredia
  • výrazné antidekubitné vlastnosti podporené zónovaním ložnej plochy a špeciálnym prierezom vo vnútri jadra
  • vodeodolný, paropriepustný poťah Safra so zipsom, pružný vo všetkých štyroch smeroch
  • poťah matraca má zníženú horľavosť
  • poťah môžete prať v práčke pri teplote 95 ° C

Zvláštnosťou tohto matraca je použitie špeciálnej thermoaktívnej peny (lenivá pena), jedná sa o unikátnu penu, ktorej tvrdosť sa mení v závislosti na teplote. Lenivá pena má výrazné antidekubitné vlastnosti. Jadro matraca je štandardne 14 cm vysoké. Je vyrobené zo studenej PUR peny v základni matraca je termoaktívna (lenivá) pena v ležiacej ploche. Antidekubitné vlastnosti sú podporené zónovaním ložnej plochy a špeciálnym prierezom vo vnútri jadra.

Čo sú dekubity, ako ich ošetrovať a ako im predchádzať sa dočítate tu(klikni na odkaz)


Hmotnosť a nosnosť
Maximálna nosnosť: 120 kg
Rozmery a hmotnosť
Rozmery: 200 x 90 x 14 cm

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 0 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC Sphere
Podporované platobné karty
A A