Široká škála zdravotných potrieb a výrobkov pre zdravie, rýchle dodanie

V ponuke e-shopu nájdete viac ako 2000 produktov, ktoré neustále aktualizujeme a rozširujeme. Množstvo produktov máme skladom, a preto vám ich vieme rýchlo doručiť. Doručujeme aj v sobotu!

Spoľahlivosť a kvalita

Nadviazali sme silné partnerstvá s výrobcami a dodávateľmi výrobkov. Všetky výrobky sú certifikované a spĺňajú najprísnejšie normy a štandardy.

Odborné poradenstvo a pomoc pri výbere

Naši pracovníci majú dlhoročné skúsenosti, neustále sa vzdelávajú a profesionálne vám pomôžu pri výbere a poradenstve.

Zdravotné pomôcky aj na lekársky poukaz

Cez naše kamenné predajne zasielame takmer všetky zdravotné pomôcky predpisované lekármi na lekársky poukaz. Kontaktujte nás.

Rýchle vybavenie reklamácií

V prípade reklamácie Vás ako zákazníka neťaháme za nos 30 dní. Väčšinu tovaru zasielame obratom na výmenu!

Akcie, vernostný program

Denne pripravujeme pre vás akcie a zľavy, aby ste ušetrili. Stálych registrovaných zákazníkov za každý nákup odmeňujeme.
Novinka: Zaregistrujte sa u nás a získajte od nás na začiatok až 49 vernostných bodov!

Využívajte množstvo výhod na jednom mieste! (kliknite pre viac informácií)

Lakťový iplikátor


Cena s DPH:
7,00€

Trpíte bolesťami lakťového kĺbu? Zbavte sa nepríjemnej obmedzujúcej bolesti lakťovým iplikátorom.

Čo je iplikátor ?

Iplikátor je sústava kovových a plastových modulov s ostrými hrotmi, upevnenými na polyetylénovej alebo textilnej podložke, určených najmä na odstránenie akútnych a chronických bolestí.

Iplikátor pôsobí stovkami ihiel na veľkých plochách tela mechanizmom mikroihloreflexoterapie. Zosilňuje mikrocirkuláciu, vyvoláva uvoľnenie svalových štruktúr, aktivizuje lymfatický a krvný obeh, zlepšuje vyživovanie všetkých častí tela, na ktoré sa prikladá.

Kde sa iplikátor najčastejšie aplikuje?

Iplikátor sa obvykle prikladá pozdĺž celej chrbtice v polohe ľahu alebo priamo na bolestivé časti chrbtice, a lokálne všade tam, kde pacient cíti bolesť. Po prvej aplikácii iplikatora pacient pociťuje ľahkosť v pohyboch a často zvýšenú schopnosť myslenia. Vznikajúca počiatočná bolestivá reakcia na pôsobenie hrotov (nie viac ako 3 minúty) sa mení na pocit príjemného tepla a ospalosti.

Používajúc rezervy dané človeku prírodou, ľudia pomocou Iplikatora dosahujú lepšie využitie možností organizmu, zabezpečujúc si tak plnohodnotné zdravie. A čo je dôležité, môžu to všetko vykonávať v domácich podmienkach. Dlhodobé používanie Iplikatora štartuje proces vnútornej regenerácie orgánov človeka – niekedy umožňuje zvládnuť aj ťažké choroby.

Iplikátor môžete použiť pri:

  • prevencii, zmenšenie alebo úplné odstránenie bolesti pri radikulitíde a osteochondróze,
  • odstraňovaní problémov s perifernou nervovou sústavou, pri krčno-ramennom syndróme, taktiež pri neurologických prejavoch osteochondrózy chrbtice,
  • zvýšení odolnosti organizmu pri rýchlej únave svalov,
  • odstraňovaní bolestivého syndrómu svalových tkanív chrbtice, šije, svalov rúk a nôh,
  • odstraňovaní svalových spaziem, bolesti v kĺboch, obnovenie pohyblivosti v kĺboch a chrbtici,
  • odstraňovaní chronickej nespavosti, normalizáciu spánku, odstránenie stresových stavov a bolesti hlavy,
  • znížení ukladania tuku v dôsledku posilnenia krvného obehu v povrchových tkanivách oblasti pásu a bedier,
  • obnovení a zvýšení aktivity v práci, športe aj v bežnom živote

Pod vplyvom Iplikatora na celý povrch chrbtice sa stimulujú výmenné procesy v chrupavkovom tkanive medzistavcových diskov, zmenšuje sa zápal nervových zakončení, zlepšuje sa prekrvenie vnútorných orgánov a mozgu. V mieste bezprostredného pôsobenia dráždia hroty modulov kožu, vďaka čomu sa rozširujú kapiláry a vzniká príjemný pocit tepla. Inak povedané, akýmkoľvek spôsobom je Iplikator používaný, výsledok sa podobá účinku starej čínskej akupunktúry, ale bez prepichnutia kože. Vďaka spojeniu miestneho a celkového pôsobenia sa obvykle zlepšuje aj celkový zdravotný stav pacienta.

Pôsobenie a efekt

Pôsobením implikátora vzniká spätná biologická väzba so životu dôležitými orgánmi, centrami a všetkými oddielmi nervovej sústavy. Hormonálny systém organizmu taktiež reaguje obnovením homeostázy. Prebieha výroba vlastných liečivých látok v organizme, neuropeptídov, endorfínov, enkefalínov atď. Je známe, že v našom tele je množstvo bodov, ktoré zodpovedajú za prácu rôznych vnútorných orgánov vrátane chrbtice.

Pôsobením Iplikatora na chrbticu sa normalizuje spánok, zoslabuje alebo mizne bolesť, zlepšuje sa práca vnútorných orgánov, zvyšuje sa práceschopnosť, zlepšuje sa pohyblivosť v rozličných skupinách svalov, zlepšuje sa citlivosť napríklad po porážke. Pri tlaku stimuluje taktiež sympatickú a parasympatickú nervovú sústavu. Bolesť mizne obyčajne už pod vplyvom pôsobenia akéhokoľvek únosného tlaku počas niekoľkých sekúnd alebo minút. Pôsobiac takto cez nervovú sústavu na svalový systém, pacient pociťuje, ako počas 10 sekúnd sa sval uvoľňuje.

Podľa efektu svojho pôsobenia môže byť porovnávaný s hypnózou, ale vplyv hypnózy ide smerom od mozgu k telu, zatiaľ čo vplyv Iplikatora ide smerom od tela k mozgu. Liečenie Iplikatorom možno zaradiť do rady fyzioprocedúr v domácich podmienkach. Procedúru masáže možno prevádzať kdekoľvek, na pracovisku, doma, na cestách. Na Iplikator si môžete ľahnúť, môžete ho umiestniť na opierku kresla, oprieť sa naň a podobne. Obyčajne pacienti pociťujú, ako sa únava vytráca a rýchlo sa obnovujú sily.

Pri bolestiach lakťového kĺbu sa používa na lokálne pritlačenie. Kĺbový lakťový iplikátor v mäkkom bavlnenom poťahu.      

Veľkosť

15×18 cm

Zdieľajte

Tento produkt je zaradený v následujúcich kategóriách: