Široká škála zdravotných potrieb a výrobkov pre zdravie, rýchle dodanie

V ponuke e-shopu nájdete viac ako 2000 produktov, ktoré neustále aktualizujeme a rozširujeme. Množstvo produktov máme skladom, a preto vám ich vieme rýchlo doručiť. Doručujeme aj v sobotu!

Spoľahlivosť a kvalita

Nadviazali sme silné partnerstvá s výrobcami a dodávateľmi výrobkov. Všetky výrobky sú certifikované a spĺňajú najprísnejšie normy a štandardy.

Odborné poradenstvo a pomoc pri výbere

Naši pracovníci majú dlhoročné skúsenosti, neustále sa vzdelávajú a profesionálne vám pomôžu pri výbere a poradenstve.

Zdravotné pomôcky aj na lekársky poukaz

Cez naše kamenné predajne zasielame takmer všetky zdravotné pomôcky predpisované lekármi na lekársky poukaz. Kontaktujte nás.

Rýchle vybavenie reklamácií

V prípade reklamácie Vás ako zákazníka neťaháme za nos 30 dní. Väčšinu tovaru zasielame obratom na výmenu!

Akcie, vernostný program

Denne pripravujeme pre vás akcie a zľavy, aby ste ušetrili. Stálych registrovaných zákazníkov za každý nákup odmeňujeme.
Novinka: Zaregistrujte sa u nás a získajte od nás na začiatok až 49 vernostných bodov!

Využívajte množstvo výhod na jednom mieste! (kliknite pre viac informácií)

Kyslík v spreji GOX 6L


Cena s DPH:
15,30€

Kyslík v plechovke je balenie obsahujúce 99,5% kyslíka pre inhalovanie s objemom 6 litrov. Poskytuje zdravý zdroj energie pre každého.

Niektoré výskumy dokazujú, že inhalácia vysokokoncentrovaného kyslíka má preukázateľný vplyv na lepší výkon organizmu a v záťažových situáciách napomôže k rýchlejšej regenerácii.

7 výhod inhalovania kyslíka vo fľaši GOX : 

  • Kyslík GOX označený ako liečivo
  • Moderné Desing, nová kvalita prispôsobené pre športovcov a pre všetkých, ktorí potrebujú dobiť energiu
  • Vyrobený v EÚ
  • Väčšia efektivita pri menšom objeme na počet nádychov (až 40 nádychov)
  • Veľmi jednoduchý systém pre denné manipuláciu
  • Odporúčajú vrcholoví športovci a manažéri
  • Novinka na slovenskom trhu 

Ako si dopriať dostatok kyslíka ?

Máme kyslíka dosť? Je jeho obsah vo vzduchu stály, tzn.21%? Iste ste spoznali prostredie vydýchané posilňovne alebo sály na spinning, ktoré neboli dobre vetrané.

Pokles koncentrácie kyslíka len o 0,5-0,7% v kombinácii so zvýšenou teplotou a tréningovým napätím vedú u cvičencov k ťažšiemu dýchaniu, zbytočným bolestiam hlavy a kŕčom, ktoré znehodnocujú prínos tréningu.

Šesťlitrové nádobky s 99,5% kyslíkom, z ktorých sa čistý plyn pohodlne inhaluje pomocou priliehavej masky, sa dajú odporučiť športovcom vo fitcentrách, v posilňovniach, vrcholovým športovcom v predsúťažnej príprave alebo naopak pre regeneráciu po súťaži a pri všetkých aeróbnych aktivitách, smerujúcich buď ku spaľovaniu tuku, alebo k tréningovej vytrvalosti. 

Aký je fyziologický princíp pôsobenia?

Kyslík sa po vdýchnutí do pľúcnych komôr viaže v pľúcnych kapilárach na krvné farbivo hemoglobín, ktoré obsahujú červené krvinky - erytrocyty. Výmena plynov tj.kyslíku a oxidu uhličitého záleží na pasívnej difúzii plynu z vyššieho tlaku do nižšieho. Tlak kyslíka v pľúcnych komorách je 13,3 kPa (100 mmHg), v pľúcnych kapilárach je tlak kyslíka okolo 5,8 kPa (40 mmHg).

Spádovo teda kyslík prúdi z alveol do pľúcnych kapilár a viaže sa na hemoglobín. Bariéra, cez ktorú plyn difunduje je u zdravých osôb veľmi tenká, meria približne 0,5 mikrometrov. Difúzie plynov cez alveolokapilární povrch záleží na hrúbke tejto bariéry.

Prenos kyslíka je obvykle úplný v priebehu obehu kapilárnom riečiskom. Erytrocyty prúdi pľúcnymi kapilárami približne 0,75 sav tomto časovom úseku sa za normálnych okolností uskutoční prenos kyslíka (proces difúzie). Kyslík je životne dôležitý pre metabolizmus, najcitlivejší k nedostatku je centrálny nervový systém.

Aká je saturácia kyslíka v hemoglobíne?

100 ml ľudskej krvi viaže 0,88 mmol, čo je 30x viac ako je rozpustnosť kyslíka vo vode. Saturácia hemoglobínu kyslíkom v arteriálnej krvi je až 96%, saturácia hemoglobínu kyslíkom v žilovej krvi je 70%. Saturáciu hemoglobínu kyslíkom je možné merať napr. Pulzným oxymetr

Ako sa GOX používa?

Masku odstráňte, nasaďte ju opačne na inhalačnú nádobku. GOX uchopte oboma rukami a inhalačnú masku priložte, podľa obrázku, na nos a ústa. Inhalačné masku pritlačte k nádobke, čím uvoľníte z nádobky kyslík. Vdychujte ústami 1 až 2 sekundy. Výrobca odporúča série po 8 až 10 nádychoch pre dosiahnutie požadovaného účinku. Podla našich skúseností však postačuje 5 až 7 nadýchať. Po použití masku odstráňte a nasaďte ju späť na nádobku ako kryt. Inhaláciu, podľa potreby, po 10 minútach zopakujte.

GOX o objeme 6l vydrží približne na 120 stlačení, tj cca 40 nádychov (závisí od intenzity), 6l náplň kyslíka  goXu vydržia približne 200 stlačení, tj cca 60 nádychov (závisí od intenzity).

Obal fľaše je dodávaný vždy zatavený vo fólii a s náustkom.stlačení, t.j. cca 40 nádychov, závisí od intenzity nádychu.


Rozmery a hmotnosť
Objem/ Hmotnosť 6 l

Zdieľajte

Štítky:

Kyslík spreji GOX

Tento produkt je zaradený v následujúcich kategóriách: