Široká škála zdravotných potrieb a výrobkov pre zdravie, rýchle dodanie

V ponuke e-shopu nájdete viac ako 2000 produktov, ktoré neustále aktualizujeme a rozširujeme. Množstvo produktov máme skladom, a preto vám ich vieme rýchlo doručiť. Doručujeme aj v sobotu!

Spoľahlivosť a kvalita

Nadviazali sme silné partnerstvá s výrobcami a dodávateľmi výrobkov. Všetky výrobky sú certifikované a spĺňajú najprísnejšie normy a štandardy.

Odborné poradenstvo a pomoc pri výbere

Naši pracovníci majú dlhoročné skúsenosti, neustále sa vzdelávajú a profesionálne vám pomôžu pri výbere a poradenstve.

Zdravotné pomôcky aj na lekársky poukaz

Cez naše kamenné predajne zasielame takmer všetky zdravotné pomôcky predpisované lekármi na lekársky poukaz. Kontaktujte nás.

Rýchle vybavenie reklamácií

V prípade reklamácie Vás ako zákazníka neťaháme za nos 30 dní. Väčšinu tovaru zasielame obratom na výmenu!

Akcie, vernostný program

Denne pripravujeme pre vás akcie a zľavy, aby ste ušetrili. Stálych registrovaných zákazníkov za každý nákup odmeňujeme.
Novinka: Zaregistrujte sa u nás a získajte od nás na začiatok až 49 vernostných bodov!

Využívajte množstvo výhod na jednom mieste! (kliknite pre viac informácií)

Kolenný iplikátor


Cena s DPH:
22,00€

Trpíte bolesťami kolena? Zbavte sa bolesti kĺbovým kolenným iplikátorom.

Už po polhodine aktívneho používania kolenného implikátora pacienti pociťujú značnú úľavu od bolesti a často i úplné odstránenie všetkých bolestí postihnutého kĺbu.

Iplikator je určený a úspešne sa používa na:

  • prevenciu, zmenšenie alebo úplné odstránenie bolesti pri radikulitíde a osteochondróze,
  • odstraňovanie problémov s perifernou nervovou sústavou,
  • pri krčno-ramennom syndróme, taktiež pri neurologických prejavoch osteochondrózy chrbtice,
  • zvýšenie odolnosti organizmu pri rýchlej únave svalov.
  • odstraňovanie bolestivého syndrómu svalových tkanív chrbtice, šije, svalov rúk a nôh,
  • odstraňovanie svalových spaziem, bolesti v kĺboch, obnovenie pohyblivosti v kĺboch a chrbtici,
  • odstraňovanie chronickej nespavosti, normalizáciu spánku,
  • odstránenie stresových stavov a bolesti hlavy,
  • zníženie ukladania tuku v dôsledku posilnenia krvného obehu v povrchových tkanivách oblasti pásu a bedier,
  • obnovenie a zvýšenie aktivity v práci, športe aj v bežnom živote.

Kolenný implikátor má rozmery 22x125 cm. Nachádza sa v bavlnenom poťahu. Po obviazaní nohy Iplikatorom a po chodení s ním približne pol hodiny pacienti pociťujú značnú úľavu od bolesti a často i úplné odstránenie všetkých bolestí postihnutého kĺbu.

Čo je iplikátor ?

Je to sústava kovových a plastových modulov s ostrými hrotmi, upevnenými na polyetylénovej alebo textilnej podložke, určených najmä na odstránenie akútnych a chronických bolestí. Iplikator pôsobí stovkami ihiel na veľkých plochách tela.  V tomto je podstata vynálezu. Tento mechanizmus pôsobenia možno taktiež pomenovať mechanizmom mikroihloreflexoterapie. Nakoľko Iplikator je veľký stimulátor, zosilňuje mikrocirkuláciu, vyvoláva uvoľnenie svalových štruktúr, aktivizuje lymfatický a krvný obeh, zlepšuje vyživovanie všetkých častí tela, na ktoré sa prikladá. Vzniká spätná biologická väzba so životu dôležitými orgánmi, centrami a všetkými oddielmi nervovej sústavy.

Hormonálny systém organizmu taktiež reaguje obnovením homeostázy. Prebieha výroba vlastných liečivých látok v organizme, neuropeptídov, endorfínov, enkefalínov atď. Je známe, že v našom tele je množstvo bodov, ktoré zodpovedajú za prácu rôznych vnútorných orgánov vrátane chrbtice.

Pod vplyvom Iplikatora na celý povrch chrbtice sa stimulujú výmenné procesy v chrupavkovom tkanive medzistavcových diskov, zmenšuje sa zápal nervových zakončení, zlepšuje sa prekrvenie vnútorných orgánov a mozgu. V mieste bezprostredného pôsobenia dráždia hroty modulov kožu, vďaka čomu sa rozširujú kapiláry a vzniká príjemný pocit tepla. Inak povedané, akýmkoľvek spôsobom je používaný, výsledok sa podobá účinku starej čínskej akupunktúry, ale bez prepichnutia kože.

Vďaka spojeniu miestneho a celkového pôsobenia sa obvykle zlepšuje aj celkový zdravotný stav pacienta. Pôsobením na chrbticu sa normalizuje spánok, zoslabuje alebo mizne bolesť, zlepšuje sa práca vnútorných orgánov, zvyšuje sa práceschopnosť, zlepšuje sa pohyblivosť v rozličných skupinách svalov, zlepšuje sa citlivosť napríklad po porážke.

Pri tlaku stimuluje taktiež sympatickú a parasympatickú nervovú sústavu. Bolesť mizne obyčajne už pod vplyvom pôsobenia akéhokoľvek únosného tlaku počas niekoľkých sekúnd alebo minút. Pôsobiac takto cez nervovú sústavu na svalový systém, pacient pociťuje, ako počas 10 sekúnd sa sval pod Iplikatorom uvoľňuje. Podľa efektu svojho pôsobenia môže byť porovnávaný s hypnózou, ale vplyv hypnózy ide smerom od mozgu k telu, zatiaľ čo vplyv iplikatora ide smerom od tela k mozgu.

Liečenie Iplikatorom možno zaradiť do rady fyzioprocedúr v domácich podmienkach. Procedúru masáže možno prevádzať kdekoľvek, na pracovisku, doma, na cestách. Môžete si naň ľahnúť, môžete ho umiestniť na opierku kresla, oprieť sa naň a podobne. Obyčajne pacienti pociťujú, ako sa únava vytráca a rýchlo sa obnovujú sily.  

Kde sa najčastejšie aplikuje?

Iplikator sa obvykle prikladá pozdĺž celej chrbtice v polohe ľahu alebo priamo na bolestivé časti chrbtice, a lokálne všade tam, kde pacient cíti bolesť. Po prvej aplikácii pacient pociťuje ľahkosť v pohyboch a často zvýšenú schopnosť myslenia. Vznikajúca počiatočná bolestivá reakcia na pôsobenie hrotov (nie viac ako 3 minúty) sa mení na pocit príjemného tepla a ospalosti. Používajúc rezervy dané človeku prírodou, ľudia pomocou Iplikatora dosahujú lepšie využitie možností organizmu, zabezpečujúc si tak plnohodnotné zdravie. A čo je dôležité, môžu to všetko vykonávať v domácich podmienkach. Dlhodobé používanie štartuje proces vnútornej regenerácie orgánov človeka – niekedy umožňuje zvládnuť aj ťažké choroby.   

Veľkosť:

22×125 cm


Rozmery a hmotnosť
Rozmery 22×125 cm

Zdieľajte

Tento produkt je zaradený v následujúcich kategóriách: