Kolenný iplikátor

Kód produktu: P98756

0 / 5

22,00 €
do 5 prac. dní
18 vernostných bodov
za nákup tohto produktu

Darčeky

Rozdávame darčeky

Informácie o produkte

Trpíte bolesťami kolena? Zbavte sa bolesti kĺbovým kolenným iplikátorom.

Už po polhodine aktívneho používania kolenného implikátora pacienti pociťujú značnú úľavu od bolesti a často i úplné odstránenie všetkých bolestí postihnutého kĺbu.

Iplikator je určený a úspešne sa používa na:

  • prevenciu, zmenšenie alebo úplné odstránenie bolesti pri radikulitíde a osteochondróze,
  • odstraňovanie problémov s perifernou nervovou sústavou,
  • pri krčno-ramennom syndróme, taktiež pri neurologických prejavoch osteochondrózy chrbtice,
  • zvýšenie odolnosti organizmu pri rýchlej únave svalov.
  • odstraňovanie bolestivého syndrómu svalových tkanív chrbtice, šije, svalov rúk a nôh,
  • odstraňovanie svalových spaziem, bolesti v kĺboch, obnovenie pohyblivosti v kĺboch a chrbtici,
  • odstraňovanie chronickej nespavosti, normalizáciu spánku,
  • odstránenie stresových stavov a bolesti hlavy,
  • zníženie ukladania tuku v dôsledku posilnenia krvného obehu v povrchových tkanivách oblasti pásu a bedier,
  • obnovenie a zvýšenie aktivity v práci, športe aj v bežnom živote.

Kolenný implikátor má rozmery 22x125 cm. Nachádza sa v bavlnenom poťahu. Po obviazaní nohy Iplikatorom a po chodení s ním približne pol hodiny pacienti pociťujú značnú úľavu od bolesti a často i úplné odstránenie všetkých bolestí postihnutého kĺbu.

Čo je iplikátor ?

Je to sústava kovových a plastových modulov s ostrými hrotmi, upevnenými na polyetylénovej alebo textilnej podložke, určených najmä na odstránenie akútnych a chronických bolestí. Iplikator pôsobí stovkami ihiel na veľkých plochách tela.  V tomto je podstata vynálezu. Tento mechanizmus pôsobenia možno taktiež pomenovať mechanizmom mikroihloreflexoterapie. Nakoľko Iplikator je veľký stimulátor, zosilňuje mikrocirkuláciu, vyvoláva uvoľnenie svalových štruktúr, aktivizuje lymfatický a krvný obeh, zlepšuje vyživovanie všetkých častí tela, na ktoré sa prikladá. Vzniká spätná biologická väzba so životu dôležitými orgánmi, centrami a všetkými oddielmi nervovej sústavy.

Hormonálny systém organizmu taktiež reaguje obnovením homeostázy. Prebieha výroba vlastných liečivých látok v organizme, neuropeptídov, endorfínov, enkefalínov atď. Je známe, že v našom tele je množstvo bodov, ktoré zodpovedajú za prácu rôznych vnútorných orgánov vrátane chrbtice.

Pod vplyvom Iplikatora na celý povrch chrbtice sa stimulujú výmenné procesy v chrupavkovom tkanive medzistavcových diskov, zmenšuje sa zápal nervových zakončení, zlepšuje sa prekrvenie vnútorných orgánov a mozgu. V mieste bezprostredného pôsobenia dráždia hroty modulov kožu, vďaka čomu sa rozširujú kapiláry a vzniká príjemný pocit tepla. Inak povedané, akýmkoľvek spôsobom je používaný, výsledok sa podobá účinku starej čínskej akupunktúry, ale bez prepichnutia kože.

Vďaka spojeniu miestneho a celkového pôsobenia sa obvykle zlepšuje aj celkový zdravotný stav pacienta. Pôsobením na chrbticu sa normalizuje spánok, zoslabuje alebo mizne bolesť, zlepšuje sa práca vnútorných orgánov, zvyšuje sa práceschopnosť, zlepšuje sa pohyblivosť v rozličných skupinách svalov, zlepšuje sa citlivosť napríklad po porážke.

Pri tlaku stimuluje taktiež sympatickú a parasympatickú nervovú sústavu. Bolesť mizne obyčajne už pod vplyvom pôsobenia akéhokoľvek únosného tlaku počas niekoľkých sekúnd alebo minút. Pôsobiac takto cez nervovú sústavu na svalový systém, pacient pociťuje, ako počas 10 sekúnd sa sval pod Iplikatorom uvoľňuje. Podľa efektu svojho pôsobenia môže byť porovnávaný s hypnózou, ale vplyv hypnózy ide smerom od mozgu k telu, zatiaľ čo vplyv iplikatora ide smerom od tela k mozgu.

Liečenie Iplikatorom možno zaradiť do rady fyzioprocedúr v domácich podmienkach. Procedúru masáže možno prevádzať kdekoľvek, na pracovisku, doma, na cestách. Môžete si naň ľahnúť, môžete ho umiestniť na opierku kresla, oprieť sa naň a podobne. Obyčajne pacienti pociťujú, ako sa únava vytráca a rýchlo sa obnovujú sily.  

Kde sa najčastejšie aplikuje?

Iplikator sa obvykle prikladá pozdĺž celej chrbtice v polohe ľahu alebo priamo na bolestivé časti chrbtice, a lokálne všade tam, kde pacient cíti bolesť. Po prvej aplikácii pacient pociťuje ľahkosť v pohyboch a často zvýšenú schopnosť myslenia. Vznikajúca počiatočná bolestivá reakcia na pôsobenie hrotov (nie viac ako 3 minúty) sa mení na pocit príjemného tepla a ospalosti. Používajúc rezervy dané človeku prírodou, ľudia pomocou Iplikatora dosahujú lepšie využitie možností organizmu, zabezpečujúc si tak plnohodnotné zdravie. A čo je dôležité, môžu to všetko vykonávať v domácich podmienkach. Dlhodobé používanie štartuje proces vnútornej regenerácie orgánov človeka – niekedy umožňuje zvládnuť aj ťažké choroby.   


Rozmery a hmotnosť
Rozmery: 22×125 cm

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 0 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC Sphere
Podporované platobné karty
A A