Klinický antidekubitný matrac 3 vrstvový

Kód produktu: AM162

0 / 5

259,00 €
do 7 prac. dní
216 vernostných bodov
za nákup tohto produktu

Darčeky

Rozdávame darčeky

Informácie o produkte

Klinický antidekubitný matrac 3 vrstvový je vynikajúcou prevenciou vzniku preležanín u dlhodobo ležiacich pacientov. Matrac je tiež vynikajúcou pomôckou pre inkontinentných pacientov, pretože má nepremokavú plachtu.

Bohužiaľ, závažné ochorenie alebo iné okolnosti môžu viesť k čiastočnej alebo úplnej strate schopnosti samostatne sa pohybovať. V takomto prípade je osoba dlhodobo odkázaná na pobyt v posteli. Pacientov pripútaných na lôžko ohrozuje vznik bolestivých preležanín. Najúčinnejšou prevenciou vzniku dekubitov je polohovanie a kvalitný antidekubitný matrac.

Vlastnosti klinického antidekubitného matraca 

  • zdravotná pomôcka vyvinutá špičkovými odborníkmi
  • ideálny pre dlhodobo ležiacich pacientov
  • podporuje cirkuláciu krvi
  • eliminuje riziko vzniku preležanín
  • účinne pomáha pri liečbe dekubitov
  • vyrobený z 3 vrstiev viskoelastickej a polyuretánovej peny  
  • vrchná vrstva vyrobená z viskoelastickej peny, ktorá prispôsobuje a stabilizuje držanie tela a poskytuje vysoký komfort  
  • stredná vrstva je vyrobená z peny so strednou hustotou a poskytuje prevenciu preležanín a pohodlie pacienta pripútaného na lôžku
  • spodná vrstva je vyrobená z peny s vysokou hustotou na stabilizáciu matraca tak, aby sa poriadne zafixoval do lôžka  
  • súčasťou je nepremokavá plachta vhodná pre inkontinentných pacientov

Bez systematického polohovania sa u dlhodobo ležiacich ľudí zvyšuje riziko vzniku preležanín, preto polohujte vášho blízkeho v pravidelných 3-hodinových intervaloch. Zmiernite tlak na cievy a výbežky kostí a zabezpečíte dostatočné zásobovanie krvi postihnutým tkanivám. Pravidelnou zmenou polohy, používaním kvalitného antidekubitného matraca, antidekubitných vankúšov a prípravkov proti preležaninám, ušetríte vášho blízkeho od veľkej bolesti, ktorú spôsobujú dekubity.

Čistenie:

Matrac odporúčame čistiť teplou vodou s pridaním šetrných pracích prostriedkov. Jemne stláčať. Nikdy nemáčajte matrac do vody.

Klinický antidekubitný matrac 3 vrstvový

3 vrstvový zdravotný terapeutický matrac proti preležaninám ViscoFlote je určený na základné vybavenie lôžka. Podporuje cirkuláciu krvi. Odporúča sa ho používať ako prevenciu proti preležaninám, alebo na zamedzenie ich rastu. Pravidelnou zmenou polohy, používaním kvalitného antidekubitného matraca, antidekubitných vankúšov a prípravkov proti preležaninám, ušetríte vášho blízkeho od veľkej bolesti, ktorú spôsobujú dekubity.

Zdravotný terapeutický matrac ako zdravotnú pomôcku využijete pri starostlivosti o vášho blízkeho v domácom prostredí, ale používať ho môžete aj v zdravotníckych a sociálnych zariadeniach pre ležiacich pacientov. 

Obliečka:

vodeodolná, nepremokavá obliečka, ktorú môžete prať na 40 °C

Čo sú to dekubity, ako ich ošetrovať a ako im predchádzať sa dočítate tu(klikni na odkaz)

Viac o zdravom spánku a výbere vhodného matraca nájdete tu(kikni na odkaz)


Rozmery a hmotnosť
Rozmery: 200 x 90 x 15 cm

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 0 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC Sphere
Podporované platobné karty
A A