Kardamonová tinktúra Hemani 30ml

Kód produktu: KO138

0 / 5

8,30 €
Skladom
9 vernostných bodov
za nákup tohto produktu

Darčeky

Rozdávame darčeky

Informácie o produkte

Kardamonová tinktúra Hemani 30ml je 100% prírodný olej, ktorý má antimikrobiálne, analgetické a protikŕčové vlastnosti. Dá sa použiť na liečbu kožných infekcií, bolestivých svalových kŕčov, bolesti zubov a zubných infekcií. Pri aromatickom použití je kardamónový olej psychicky a emocionálne upokojujúci a môže pôsobiť proti stresu, depresii a psychickej únave.

Spoločnosť Hemani Group, ktorá bola založená v roku 1949 má pôvod v Pakistane a získala ocenenie Brand of the year award. Hemani má bohaté skúsenosti v oblasti získavania a spracovania prírodných extraktov z byliniek. Výroba prebieha pod prísnou kontrolou kvality aby sa získala vynikajúca kvalita. Oleje Hemani sú 100% prírodné bez umelých farbív. Všetky výrobky sú certifikované podľa noriem ISO9001, 14001 a 18001.

Tinktúry Hemani majú liečivý a kozmetický účinok a sú delikátnejšie ako bežné esenciálne oleje.

Kardamonová tinktúra

Kardamonová tinktúra Hemani 30ml má sladkú, teplú a korenistú vôňu, ktorá vám pripomenie blízkovýchodnú a ázijskú kuchyňu. Tento éterický olej má pri vdýchnutí a lokálnom použití hrejivé, otepľujúce účinky na naše telo a môže pomôcť zmierniť príznaky nachladnutia, kašľa a chrípky, zlepšiť cirkuláciu a možno ho považovať aj za afrodiziakum. Kardamón je ideálny pre jednotlivcov so slabou koncentráciou, ktorých profesia vyžaduje nadmernú mentálnu prácu.

 • Kardamonová tinktúra obsahuje množstvo vitamínov, ktoré majú priaznivý vplyv na stav pokožky, posilňujú ju a vyživujú ju. Obsahuje vitamíny ako B, C, D, E, vitamín A, beta karotén a kyselinu listovú.

Aké ťažkosti Kardamonová tinktúra Hemani pomáha riešiť?

 1. Problémy zažívacieho ústrojenstva – Kardamón sa odporúča na liečbu zažívacích ťažkostí, ako sú kolika, kŕče, dyspepsia a plynatosť
 • Kardamónový olej obsahuje látku borneol, ktorá zmierňuje pocit nevoľnosti a zvracania. Zabraňuje tiež tvorbe črevných plynov, zmierňuje bolesti a má relaxačný účinok na spazmodické hrubé črevo a môže pomôcť zmierniť bolestivé hnačky.
 1. Odporúča sa pri depresiách a nervovom vyčerpaní
 2. Respiračné ťažkosti – pri problémoch s dýchaním, ako napr. chronická bronchchitída

Kardamonová tinktúra Hemani 30ml v aromaterapii, tipy:

 1. Pri duševnú únave a na rozptýlenie od znepokojujúcich myšlienok: zmiešajte kardamónový olej s éterickými olejmi, ako je napr. bergamot, čierne korenie, pelargónia, zázvor, vôňa, levanduľa, sladký pomaranč.
 2. Na zmiernenie nevoľnosti a zvracania: zmiešajte kardamónový olej s éterickými olejmi, ako je zázvor, alebo mäta.
 3. Na zmiernenie zahlynených dýchacích ciest: zmiešajte kardamónový olej s éterickými olejmi, ako je aníz, eukalyptus z mäty listovej, cédrové drevo atlas, sladký fenikel, zázvor, citrón alebo tymián.

Návod na použitie:

 • Aromaterapia alebo kúpeľ:

Vdychujte kardamónový olej, aby ste otvorili dýchacie cesty a zbavili sa stresu tak, že si 3 – 4 kvapky oleja nakvapkáte do dlaní, alebo môžete nakvapkať 3 – 4 kvapky do difúzera oleja alebo do kúpeľa.

 • Masáž alebo obklad alebo mastička:

Zrieďte 3 – 5 kvapiek kardamónového oleja klasickým olejom, aby ste vytvorili hrejivý, relaxačný a zmyselný masážny olej, ktorý upokojí svaly a brucho. Ak si chcete vyrobiť olejovú zmes, kombinujte kardamónový olej s citrusovými olejmi alebo zemitými vôňami, ako je santalové drevo.

Kardamónový olej je tiež súčasťou spevňujúcich a zoštíhľujúcich krémov a krémov, pretože sa predpokladá, že urýchľuje metabolizmus a podporuje spaľovanie tukov. 

Olej možno použiť aj vlasy, nezaťažuje ich, ale dokonale zvlhčuje a regeneruje rozštiepené končeky.

 • Na vnútorné použitie:

Pridajte 2 - 3 kvapky kardamónového oleja do šálky teplej vody, aby ste vytvorili dezinfekčnú ústnu vodu. Ústa vyplachujte dvakrát denne.

Kardamón má ostrú, korenistú, sladkú a pálčivú chuť a citrónovo-zázvorovú vôňu, ktorá stimuluje chuť do jedla.

V prípade žalúdočných ochorení môžete použiť kardamónový olej, ktorý má spazmolytické a aseptické vlastnosti. Postačí rozpustiť 4 - 5 kvapiek éterického oleja v mlieku s medom (alebo iba v mede) a piť ho 3-krát denne.

Upozornenie: Oleje by sa mali skladovať tesne uzavreté, na chladnom mieste, mimo dosahu zdrojov tepla a svetla

POZOR: Tento olej sa bežne nepoužíva na riešenie kožných problémov.


Rozmery a hmotnosť
Objem/ Hmotnosť: 30 ml

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 0 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC Sphere
Podporované platobné karty
A A