Inverzný stôl rehabilitačný Marci

Kód produktu: IL001

0 / 5

  • Modrá
180,00 €
5-7 pracovných dní
150 vernostných bodov
za nákup tohto produktu

Darčeky

Rozdávame darčeky

Informácie o produkte

Inverzný stôl alebo autotrakčné lehátko sa používa pri rehabilitáciách. Cvičenie na tejto otočnej lavici pomáha zmierniť tlak v chrbtici a lepšie prekrviť telo. Veľmi priaznivo pôsobí tiež aj na obehový a lymfatický systém. Inverzný stôl si viete zložiť tak, aby Vám to ušetrilo miesto.

V 21. storočí, keď malo okolo 70% obyvateľstva problémy so chrbtom (sedavý životný štýl, sedenie pri počítači, ľahký pohyb a cvičenie), bolo potrebné hľadať spôsoby, ako zabrániť jeho degenerácii. Jedným z najúčinnejších spôsobov ochrany chrbtice je použitie gravitačnej (reverznej/inverznej) lavice. 

Čo je to reverzná terapia?

Ošetrenie zahŕňa prevrátenie tela - zavesenie hore nohami a aplikovanie ľahkej gravitácie naťahovanie chrbta. Inverzný stôl rehabilitačný  sa už používal pri terapii okolo roku 400 pred Kristom, keď Hippokrates (otec medicíny) prvýkrát vyšetril pacienta, ktorý bol zdvihnutý hore nohami na rebríku a vyhodnotil stav jeho kostry. V dôsledku gravitačných ťahov, môžete uvoľniť všetky kĺby tela (zavesenie). Zavesenie na nohách znamená, že každý kĺbový prvok tela sa uvoľní rovnomerne.

Užívatelia potvrdzujú, že reverzná terapia je obzvlášť prospešná, pretože uvoľňuje nervové disky a korene, čo vám umožňuje vrátiť sa do pôvodného tvaru a znížiť tlak na nervové vlákna.

Napäté chrbtové svaly sa môžu uvoľňovať mnohými spôsobmi, ale napínanie umožňuje veľmi ľahký a rýchly rast priestoru medzi stavcami. Reverzná terapia pomáha nielen s bolesťou chrbta, ale môže sa tiež použiť na zvrátenie negatívnych účinkov starnutia na chrbticu.

Účinky inverznej terapie:

Chrbtica:

Rozťahovanie môže byť nástrojom na obnovenie správnej anatomickej polohy stavcov chrbtice.Nesprávne postavenie bokov a chrbtice je zvyčajne zdrojom bolestivého zápalu, ktorý bráni voľnému pohybu. Štruktúra chrbtice (stavcov, diskov) umožňuje flexibilitu a poskytuje tlmenie pre všetky časti ľudského tela.

Nebezpečné cvičenia alebo konštantný, nerovnomerný tlak na stavce, napríklad pri práci v nútenej polohe, môžu spôsobiť nadmerné stlačenie diskov a stavcov. Pretože medzi stavcami je tekutá želatína - nazýva sa disky, ktoré sa môžu vysunúť zo svojej prirodzenej polohy a vyvíjať tlak na nervy. Hovoríme o diskopatii.

 

Toto zariadenie zvyšuje flexibilitu chrbtice!!!

Zvrátenie telesnej hmotnosti spôsobuje miernu relaxáciu trakcie chrbtice, ktorá sa preto mierne predlžuje. Toto zväčšuje priestor medzi stavcami, tlak na disky sa znižuje, čo zase znamená zníženie tlaku disku na nervy, zníženie bolesti chrbta a zlepšenie kvality života. Naklonením tela nahor a nadol pomocou inverzného zariadenia prospieva lymfatickému systému. Inverzia navyše pomáha uvoľňovať svaly, čo zvyšuje prietok krvi, čo zase udržuje svaly v lepšom stave a bolestivé kŕče sú oveľa menej bežné.

Ďalšie výhody používania inverzného stola:

Obehový systém:

Srdce pumpuje krv do celého tela. Obrátenie polohy tela pomáha pri práci srdca a uľahčuje lepšie zásobovanie mozgu krvou, okysličuje všetky ľudské tkanivá.

Lymfatický systém:

Je obeh lymfatickej tekutiny v tele, najmä na odstraňovanie odpadových produktov zo svalov a iných tkanív. Je založený na práci svalov, ktoré pumpujú tekutinu cez lymfatické cievy v tele. Inverzia uľahčuje cirkuláciu lymfy v tele a pomáha regenerácii tela po cvičení alebo tréningu.

Ako často môžete / mali by ste používať terapiu inverzie?

Skutočne záleží na tom, aké sú indikácie pre „inverziu“. Ak sa má použiť na pomoc pri návrate k tzv. „normalnému zdraviu“ (stav spočiatku)  je vhodné „zavesiť sa” dvakrát až trikrát denne po dobu 1-3 minút. , Keď sa problémy znížia, môže sa znížiť aj frekvencia používania inverzného stola.


- maximálna výška cvičiaceho - 198 cm

- maximálna hmotnosť cvičiaceho - 125 kg,


Hmotnosť a nosnosť
Maximálna nosnosť: 125 kg
Materiál
Farba: modrá

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 0 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC Sphere
Podporované platobné karty
A A