HydroTac comfort penové krytie 20×20 cm

Kód produktu: VT196

0 / 5

22,20 €
48 hodín
17 vernostných bodov
za nákup tohto produktu

Darčeky

Rozdávame darčeky

Informácie o produkte

HydroTac Comfort penové krytie 20×20 cm (ŠÚKL): A85831 je samolepiace penové krytie na rany. Je impregnované gélom, určené na ošetrenie rán mierne až stredne vylučujúcich sekrét vo fáze granulácie a epitelizácie.

HydroTac Comfort je samolepiace penové krytie 20×20 cm, impregnované gélom, ktorého vrchnú vrstvu tvorí semipermeabilná polyuretánová fólia.
Krytie je na strane určenej na kontakt s ranou, pokryté vrstvou hydrogélu zloženého z polyurea-polyuretánového hybridného polyméru, ktorý obsahuje vodu a propylénglykol.
HydroTac comfort je lemovaný samolepiacim okrajom, pokrytým vrstvou polyakrylátového lepidla (nie je potrebná ďalšia fixácia krytia).

Aké sú vlastnosti HydroTac Comfort penového krytia 20×20 cm?

  • HydroTac Comfort dokáže rovnako absorbovať ranový sekrét ako aj aktívne hydratovať ranu v prípade nedostatočne vlhkého prostredia, ktoré je potrebné pre proces hojenia.

  • Gél na strane určenej na kontakt s ranou zabraňuje prilepeniu na plochu defektu.

  • Krytie HydroTac Comfort možno odstrániť z rany bez traumatizácie (bez poškodenia a takmer bezbolestne).

Aké je použitie HydroTac Comfort penového krytia 20×20 cm?

  • Najprv je potrebné zvoliť vhodnú veľkosť krytia, aby presahovalo okraje rany o cca. 1-2 cm.

  • V prípade potreby možno veľkosť krytia upraviť sterilnými nožnicami.

  • Potom sa odstráni priesvitná ochranná fólia v poradí podľa číslovania (1 a 2), priloží sa krytie gélovou stranou na ranu a pevne sa pritlačí samolepiaci okraj. Následne sa odstránia vrchné ochranné fólie podľa označeného poradia (3 a 4).

  • Vďaka adhezívnemu charakteru sa krytie ľahko aplikuje.

  • Krytie je v každom prípade potrebné fixovať vhodnou pomôckou (sekundárnym fixačným krytím, ovínadlom alebo náplasťou).

  • Je treba sa ubezpečiť, že je celá plocha rany v kontakte s prípravkom. Rany s členitou spodinou je vhodnejšie ošetriť iným prípravkom (napr. Hydrosorb Gel alebo Sorbalgon)

  • Krytie HydroTac je potrebné vymeniť ak to klinický nález vyžaduje a v prípade, že vidno na okraji krytia výpotok.

Nepoužívajte HydroTac súčasne s prostriedkami s oxidačným účinkom ako hypochloridové roztoky alebo peroxid vodíka. Poškodzujú krytie. Nepoužívajte krytie pri precitlivelosti na niektorú z jeho zložiek.


Rozmery a hmotnosť
Balenie: 3ks
Rozmery: 20x20cm

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 0 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC
Podporované platobné karty
A A