Široká škála zdravotných potrieb a výrobkov pre zdravie, rýchle dodanie

V ponuke e-shopu nájdete viac ako 2000 produktov, ktoré neustále aktualizujeme a rozširujeme. Množstvo produktov máme skladom, a preto vám ich vieme rýchlo doručiť. Doručujeme aj v sobotu!

Spoľahlivosť a kvalita

Nadviazali sme silné partnerstvá s výrobcami a dodávateľmi výrobkov. Všetky výrobky sú certifikované a spĺňajú najprísnejšie normy a štandardy.

Odborné poradenstvo a pomoc pri výbere

Naši pracovníci majú dlhoročné skúsenosti, neustále sa vzdelávajú a profesionálne vám pomôžu pri výbere a poradenstve.

Zdravotné pomôcky aj na lekársky poukaz

Cez naše kamenné predajne zasielame takmer všetky zdravotné pomôcky predpisované lekármi na lekársky poukaz. Kontaktujte nás.

Rýchle vybavenie reklamácií

V prípade reklamácie Vás ako zákazníka neťaháme za nos 30 dní. Väčšinu tovaru zasielame obratom na výmenu!

Akcie, vernostný program

Denne pripravujeme pre vás akcie a zľavy, aby ste ušetrili. Stálych registrovaných zákazníkov za každý nákup odmeňujeme.
Novinka: Zaregistrujte sa u nás a získajte od nás na začiatok až 49 vernostných bodov!

Využívajte množstvo výhod na jednom mieste! (kliknite pre viac informácií)

Pajonček je späť!

Trápi vás bolesť chrbtice, hlavy, krku? Príčina môže byť v nesprávnom držaní tela. Podporiť správne držanie tela vám pomôže pajonček – napomínacia bandáž, ktorú mnohí z vás poznajú z televízie.

Pajonček je zdravotnícka pomôcka vytvorená špecialistom na lekársku rehabilitáciu. V podstate predstavuje napomínaciu bandáž s popruhmi, ktoré sa navliekajú cez ramená. Na rozdiel od iných typov bandáži je pajonček doplnený o zvukovú alebo vibračnú signalizáciu. Akonáhle sa začnete hrbiť, signalizácia vás upozorní na nesprávne držanie tela.

Pre koho je pajonček určený?

Pajonček vám pomôže, ak máte

 • zlé držanie tela
 • zaoblený chrbát – hrbíte sa
 • vyčnievajúce lopatky
 • asymetrické ramená
 • plochý hrudník

Napínaciu bandáž s okamžitým upozornením na nesprávne držanie tela môžu používať deti aj dospelí, pretože upínacie popruhy dokážete jednoducho upraviť  tak, aby nosenie pajončeka bolo pohodlné a účinné pre každého.

Prečo pajonček?

Tento jedinečný vynález, ktorý vás upozorní na hrbenie a nesprávne držanie tela

 • účinne narovnáva chrbát, čím podporuje okysličenie tela;
 • eliminuje bolesti chrbta;
 • posilňuje svaly chrbta;
 • rozvíja návyk správneho držania tela;

Zlé držanie tela najmä u detí mnohokrát vedie ku skolióze.

Zlé držanie tela najmä u detí mnohokrát vedie ku skolióze. Skolióza je chorobné vychýlenie chrbtice nabok. Toto vykrivenie je spojené s rotáciou, otáčaním tiel stavcov okolo dlhej osi na strane vykrivenia. Keďže skolióza  je zvyčajne bez bolesti, jej príznaky si zvyčajne všimne až lekár. Skoliózu signalizuje:

 • jedno rameno sa zdá byť vyššie ako druhé
 • nerovná panva
 • vyčnievajúca lopatka
 • skrátený trup
 • únava po dlhom sedení alebo státí
 • tupá, nevýrazná bolesť alebo dýchacie ťažkosti

Skolióza sa diagnostikuje pomocou rontgenovej snímky chrbtice a fyzikálneho vyšetrenia. Špecialista následne stanoví stupeň a vážnosť skoliózy. Liečbu skoliózy určuje lekár v závislosti od typu diagnostikovanej skoliózy, stupňom jej zakrivenia  ale aj veku pacienta.

Liečba skoliózy u detí potrápi zvyčajne celú rodinu. Je potrebné kombinovať nosenie detského korzetu s cvičebnou terapiou, plávanie v bazéne, masáže a zvládnuť popritom všetky každodenné povinnosti. Preventívnym používaním napomínacej bandáže môžete predísť degeneratívnym  zmenám spôsobeným nevhodným držaním tela. Pomocou pajončeku môžete u vášho dieťaťa vypestovať návyk pre správne držanie tela už v ranom detstve.

Ako sa pajonček používa?

Veľmi jednoducho!

Do prístroja vložte 2 batérie typu LR1130.

Dajte si bandáž na chrbát cez ramená, akoby ste si dávali batoh.

Utiahnite popruhy.

Zaguľaťte chrbát - zhrbte sa. Ak máte bandáž utiahnutú správne, pajonček vás upozorní vibráciou alebo zvukovým signálom na nesprávne držanie tela.

V prípade, že signál neprišiel, utiahnite popruhy tesnejšie. Opäť sa zhrbte a všímajte si signalizáciu.

Pre zlepšenie držania tela a osvojenie si správneho návyku odbornícu odporúčajú nosiť pajonček trikrát denne  po dobu 15 minút.

Závažným faktorom, ktorý sa podieľa na bolestiach chrbta, sú aj zle osvojené návyky, napríklad nesprávne sedenie pri počítači, za volantom, používaný matrac či vankúš pri spaní. Správne sedenie doma, v práci či v aute vám umožní inovatívny vynález Fitsedák - podložka na zdravé sedenie.

Ak chcete urobiť pre zdravie svojho chrbta niečo navyše, začnite pravidelne cvičiť, pretože správne držanie tela ovplyvňujú aj svaly chrbta.

Produkty súvisiace s týmto článkom:

Bandáž napomínacia typ II

Bandáž napomínacia typ II

Tlmí bolesti a funkčné poruchy hornej hrudnej chrbtice. Aktívnym dráždením v oblasti ramenného kĺbu napomína na správne držanie ramien a tru..

6,34€ Ex Tax: 5,28€

Bandáž napomínacia typ III

Bandáž napomínacia typ III

Tlmí bolesti a funkčné poruchy hornej hrudnej chrbtice. Vhodná aj pri preťažení šijových svalov u dospelých. Chrbtová časť je vystužená dlah..

13,90€ Ex Tax: 11,58€

Pajonček proti hrbeniu a na posilnenie brucha zvukový

Pajonček proti hrbeniu a na posilnenie brucha zvukový

Pajonček, malé zariadenie, ktoré sa nosí na chrbte, Vás bude upozorňovať zvukovým signálom, keď sa zhrbíte alebo uvoľníte brušné svaly. Posi..

25,00€ Ex Tax: 20,83€

Pajonček napomínacia bandáž proti hrbeniu vibrujúca

Pajonček napomínacia bandáž proti hrbeniu vibrujúca

Pajonček je malé zariadenie, ktoré sa nosí na chrbte Vás bude vibráciami upozorňovať, keď sa zhrbíte. Posilňuje chrbtové svaly podporujúce r..

19,90€ Ex Tax: 16,58€

Pajonček napomínacia bandáž proti hrbeniu zvuková

Pajonček napomínacia bandáž proti hrbeniu zvuková

Pajonček je malé zariadenie, ktoré sa nosí na chrbte Vás bude zvukom upozorňovať, keď sa zhrbíte. Posilňuje chrbtové svaly podporujúce rovno..

17,90€ Ex Tax: 14,92€

Pajonček proti hrbeniu a na posilnenie brucha vibrujúci

Pajonček proti hrbeniu a na posilnenie brucha vibrujúci

Pajonček, malé zariadenie, ktoré sa nosí na chrbte, Vás bude upozorňovať vibrovaním, keď sa zhrbíte alebo uvoľníte brušné svaly. Posilňuje h..

29,00€ Ex Tax: 24,17€