Široká škála zdravotných potrieb a výrobkov pre zdravie, rýchle dodanie

V ponuke e-shopu nájdete viac ako 2000 produktov, ktoré neustále aktualizujeme a rozširujeme. Množstvo produktov máme skladom, a preto vám ich vieme rýchlo doručiť. Doručujeme aj v sobotu!

Spoľahlivosť a kvalita

Nadviazali sme silné partnerstvá s výrobcami a dodávateľmi výrobkov. Všetky výrobky sú certifikované a spĺňajú najprísnejšie normy a štandardy.

Odborné poradenstvo a pomoc pri výbere

Naši pracovníci majú dlhoročné skúsenosti, neustále sa vzdelávajú a profesionálne vám pomôžu pri výbere a poradenstve.

Zdravotné pomôcky aj na lekársky poukaz

Cez naše kamenné predajne zasielame takmer všetky zdravotné pomôcky predpisované lekármi na lekársky poukaz. Kontaktujte nás.

Rýchle vybavenie reklamácií

V prípade reklamácie Vás ako zákazníka neťaháme za nos 30 dní. Väčšinu tovaru zasielame obratom na výmenu!

Akcie, vernostný program

Denne pripravujeme pre vás akcie a zľavy, aby ste ušetrili. Stálych registrovaných zákazníkov za každý nákup odmeňujeme.
Novinka: Zaregistrujte sa u nás a získajte od nás na začiatok až 49 vernostných bodov!

Využívajte množstvo výhod na jednom mieste! (kliknite pre viac informácií)

Čo pomáha na kŕčové žily?

Objavili sa vám na nohách kŕčové žily? Nepodceňujte ich, pretože ak sa neliečia, spôsobujú nielen nepríjemné pocity ale aj závažnejšie ochorenia.

Kŕčové žily, ktoré sa vyskytujú najmä na nohách, nie sú len estetickým problémom.  Ak im už od prvých príznakov, nebudete venovať dostatočnú pozornosť, môžu vám spôsobiť vážne zdravotné komplikácie.

Zvýšené riziko vzniku kŕčových žíl spôsobuje:

 • nezdravé stravovanie (málo vlákniny)
 • vek, pretože žily strácajú svoju elasticitu, 
 • klimaktérium, 
 • užívanie hormonálnej antikoncepcie, 
 • prekonaná žilová trombóza, 
 • nadváha, 
 • rovnaká poloha pri dlhom sedení a státí, 
 • málo pohybu,
 • alkohol, fajčenie
 • ale aj časté nosenie tesných topánok alebo chodenie na príliš vysokých opätkoch. 

V dôsledku rôznych zmien sa kŕčové žily objavia u mnohých žien počas tehotenstva. Svoj podiel zohráva aj dedičná predispozícia. Pravdepodobnosť výskytu kŕčových žíl je vyššia v rodinách, v ktorých už len jeden príbuzný trpí touto chorobou.

Boľavé či opuchnuté nohy sú prejavmi počiatočných štádií chronického žilového ochorenia.

Najčastejšie príznaky chronického žilového ochorenia sú:

 • pocit „ťažkých nôh“,
 • opuchy,
 • bolesti (najmä po dlhodobom státí či sedení),
 • zhoršenie ťažkostí na konci dňa,
 • kŕče v lýtkach počas noci,
 • zvýšená unaviteľnosť dolných končatín.

Ak teda zbadáte niektorý z príznakov, navštívte vášho všeobecného lekára. Pri včasnej diagnostike a zahájení liečby môžete predísť prechodu ochorenia do vyšších štádií, ktoré už sprevádzajú mnohokrát vážne zdravotné komplikácie, ako napríklad vredy predkolenia.

Odborne sa ochorenie kŕčových žíl klasifikuje v šiestich stupňoch od C0 až C6: 

 • C0 - pocit unavených nôh, puchnutie, nočné kŕče, pálenie, svrbenie, bolesti pozdĺž žíl 
 • C1 – metličkové kŕčové žily, ale aj žily s priemerom 1 až 3 mm 
 • C2 – zápaly kŕčových žil a výraznejšie vyklenutia už zmenených žíl 
 • C3 – opuch nôh 
 • C4 – zmeny na koži predkolenia, pigmentácia alebo stenčenie kože a exzémy 
 • C5 – zahojený vred predkolenia 
 • C6 – otvorený vred predkolenia

Čo pomáha na kŕčové žily?

Samozrejme, najlepšie je ich vzniku predchádzať vhodnou prevenciou.

Pohyb

Vzniku kŕčových žíl môžete predísť pohybom. Môže to byť tanec, pešie túry, plávanie, bicyklovanie, golf, bežecké lyžovanie, beh. Pozitívny vplyv na žily nôh má voda, ktorá navyše aktivuje celý obehový systém.

Vyhýbajte sa sedeniu s prekríženými nohami, ktoré obmedzuje prirodzené prúdenie krvi v dolných končatinách.

Nielen v lete ale aj doma vo vani môžete aplikovať vodnú gymnastiku, sprchovanie nôh teplou a studenou vodou alebo tzv. šliapanie vody. Postup je skutočne jednoduchý. Najskôr nohy od chodila smerom ku kolenu opláchnite jemným prúdom teplej vody, následne prúdom studenej vody opačným smerom, teda od kolien smerom k chodidlám.

Oblečenie a obuv

Tesné oblečenie zamedzuje správnej cirkulácii krvi v tele, preto sa vyhýbajte oblečeniu, ktoré tesne obopína vaše telo, najmä v oblasti bedier a kolien.

Pri výbere topánok dbajte na to, aby ich podrážka bola mäkká. Vyhýbajte sa topánkam s rovnou podrážkou ako aj príliš vysokým opätkom, ktoré obmedzujú prietok krvi. Ideálne sú topánky s opätkom do 3 cm.

Chôdza naboso prospieva celému telo. Najmä chôdza v piesku a jemnom štrku stimuluje činnosť žíl.

Doprajte nohám relax

Z medicínskeho hľadiska sa odporúča zdvihnúť nohy tak často, ako je to možné, napríklad aj počas prestávky na obed. Doma uľavíte vašim nohám jednoducho. Ľahnite si na podlahu  a nohy oprite o stenu  tak, aby ste medzi trupom a nohami dosiahli cca 90° uhol. Nohy môžete nechať v tejto polohe po dobu 5 až 10 minút.

Masáž

Ak sa na nohách objavia lymfatické opuchy odborníci odporúčajú aj špeciálnu masáž, tzv. lymfodrenáž. Poskytnú vám ju na rehabilitačnom pracovisku alebo po porade s vaším ošetrujúcim všeobecným lekárom ju môžete absolvovať aj v domácom prostredí pomocou lymfodrenážneho prístroja.

Pozor na teplo

Pri problémoch s kŕčovými žilami by ste sa nemali vystavovať  nadmernému teplu. Vynechajte horúcu vodu pri sprchovaní i kúpaní, saunovanie, ale napríklad aj depiláciu horúcim voskom.

Zdravý spôsob života

Nepriaznivý vplyv na žilový systém majú tiež nadváha a obezita. Ak trpíte nadváhou, poraďte sa s odborníkom na výživu, ako tento problém odstrániť. Činnosť žíl zaťažuje aj zápcha, preto  zaraďte do vášho jedálnička stravu bohatú na vlákninu a dostatok tekutín. Negatívne na žilový systém pôsobí aj fajčenie, ktoré vedie k zužovaniu a oslabovaniu cievnych stien.

Do jedálneho lístka zaraďte potraviny bohaté na zinok, ktorý má spevňujúce účinky na tkanivá žíl. Nevyhnutný je dostatok vitamínu C.

Kompresné podkolienky

Pri dlhom státí či sedení vám pomôžu aj elastické kompresné podkolienky. Dostanete ich aj bez predpisu v zdravotníckych potrebách. Aby kompresné podkolienky plnili svoju funkciu, pri ich kúpe dbajte na správnu veľkosť a výber kompresnej triedy.

Ak už kŕčové žily máte, alebo sa u vás objavujú niektoré z príznakov chronického žilového ochorenia, navštívte vášho všeobecného lekára, ktorý váš zdravotný stav zhodnotí a v prípade potreby vám odporučí ďalšie odborné vyšetrenia.

Produkty súvisiace s týmto článkom:

MAXIS TRAVEL cestovné podkolienky

MAXIS TRAVEL cestovné podkolienky

Žilovej chlopne sa už nedovierajú dokonale a krvný obeh sa spomaľuje. Nohy oťažievajú, sú unavené a v najhoršom prípade sa môže vyvinúť tzv ..

13,50€ Ex Tax: 11,25€

Avicenum Travel 70 podporné cestovné podkolienky

Avicenum Travel 70 podporné cestovné podkolienky

AVICENUM 70 Travel zabraňuje občasným opuchom napríklad pri dlhšom státí či sedení. AVICENUM 70 Travel má kozmetotextilnú úpravu Skintex® An..

7,30€ Ex Tax: 6,08€

Assistance kompresné podkolienky pánske

Assistance kompresné podkolienky pánske

Assistance ENERGY kompresné podkolienky majú špeciálnu konštrukciu so stupňovanou kompresiou zabráňujúcou puchnutiu, praskaniu žiliek a hrom..

7,00€ Ex Tax: 5,83€

Lymfodrenážny prístroj VenenWalker® PRO stehenný

Lymfodrenážny prístroj VenenWalker® PRO stehenný

VenenWalker® PRO podporuje venózny spätný tok pomocou špeciálne vyvinutej techniky striedavého tlaku a zároveň vylučuje nahromadenú tekutinu..

189,00€ 249,00€ Ex Tax: 157,50€