Široká škála zdravotných potrieb a výrobkov pre zdravie, rýchle dodanie

V ponuke e-shopu nájdete viac ako 2000 produktov, ktoré neustále aktualizujeme a rozširujeme. Množstvo produktov máme skladom, a preto vám ich vieme rýchlo doručiť. Doručujeme aj v sobotu!

Spoľahlivosť a kvalita

Nadviazali sme silné partnerstvá s výrobcami a dodávateľmi výrobkov. Všetky výrobky sú certifikované a spĺňajú najprísnejšie normy a štandardy.

Odborné poradenstvo a pomoc pri výbere

Naši pracovníci majú dlhoročné skúsenosti, neustále sa vzdelávajú a profesionálne vám pomôžu pri výbere a poradenstve.

Zdravotné pomôcky aj na lekársky poukaz

Cez naše kamenné predajne zasielame takmer všetky zdravotné pomôcky predpisované lekármi na lekársky poukaz. Kontaktujte nás.

Rýchle vybavenie reklamácií

V prípade reklamácie Vás ako zákazníka neťaháme za nos 30 dní. Väčšinu tovaru zasielame obratom na výmenu!

Akcie, vernostný program

Denne pripravujeme pre vás akcie a zľavy, aby ste ušetrili. Stálych registrovaných zákazníkov za každý nákup odmeňujeme.
Novinka: Zaregistrujte sa u nás a získajte od nás na začiatok až 49 vernostných bodov!

Využívajte množstvo výhod na jednom mieste! (kliknite pre viac informácií)

Antismogové masky vás ochránia pred smogom, baktériami aj vírusmi

Znepokojujú vás správy o rastúcej koncentrácii smogu? Ochráňte seba aj svojich najbližších. Antismogové masky  poskytujú skutočnú ochranu proti smogu, baktériám a vírusom. Navyše sú vynikajúce aj pre alergikov.

Nad používaním ochrannej masky proti smogu by ste mali premýšľať, ak trávite veľa času vonku, cestujete veľa a často verejnou dopravou, máte oslabenú imunitu, alebo trpíte napríklad peľovou alergiou. 

Na druhej strane, keď máte problémy s dýchaním, slabými pľúcnymi svalmi používanie masky proti smogu odborníci neodporúčajú. V staršom veku použitie antismogovej masky konzultujte s lekárom. Pre deti vyberajte špeciálne antismogové masky, ktoré sú vekosťou a tvarom prispôsobené detskej anatómii.

Myslite na ochranu pred smogom včas

Je síce pravda, že hlavnou príčinou znečistenia ovzdušia je doprava a priemysel, ale mnohokrát  na koncentráciu smogu v ovzduší má negatívny vplyv aj počasie. V období, keď je prúdenie vetra slabé, je výmena vzduchu pomalšia a koncentrácia škodlivín následne rastie. 
Vysoké koncentrácie smogu v ovzduší môžu negatívne ovplyvniť zdravie detí, tehotných žien, starších ľudí a ľudí s chronickými ochoreniami dýchacieho ústrojenstva. Rizikovou skupinou sú aj ľudia s oslabenou imunitou a v období rekonvalescencie.

Ako sa chrániť?

Počas vysokej koncentrácie smogu v ovzduší zvážte, kedy pôjdete von. Podľa odborníkov je ideálny čas na pobyt vonku v takomto prípade v čase od 10,00 do 16,00.

Vyhýbajte sa v „ smogovom“ období fyzickej aktivite vonku. Pri športovaní a zvýšenej fyzickej námahe dýchame intenzívnejšie, čím vdýchneme aj väčšie množstvo znečisteného vzduchu.

Poriadne vetrajte, aj keď je vonku smog. Zostať zatvorený doma bez čerstvého vzduchu vám určite neprospeje. Otvorte okná dokorán na 3 - 4 minúty a následne ich zatvorte.

Zabudnite na rúšku! 

Mnoho ľudí si myslí, že dostatočnú ochranu pri dýchaní znečisteného vzduchu poskytne aj rúška. Omyl! Rúška  nepomáha, a navyše môže uškodiť, pretože pri dýchaní rúška rýchlo vlhne a tak sa na nej ľahko a rýchlo usádzajú rôzne škodlivé látky, ktoré sa nám následne môžu dostať do tela. 

Momentálne jedinou dostupnou ochranou proti smogu pri pobyte vonku sú antismogové masky, ktoré dokážu zachytiť cez 90 % prachových častíc. A pokiaľ vám na vašom zdraví skutočne záleží, potom investícia do tých kvalitnejších respirátorov, ktoré vás ochránia aj voči plynným škodlivinám, sa určite oplatí.

Antismogová maskaAko vybrať antismogovú masku?

Pri výbere masky by ste mali venovať pozornosť certifikátom a typu filtra. Maska by mala byť prispôsobená vašim potrebám, aktivite a tvári. Musí vám na tvári pevne držať, aby zabezpečila vysokú kvalitu filtrovania vdychovaného vzduchu.

Antismogové masky sa podľa účelu delia:

Jednorazové alebo viacúčelové antismogové masky?

Masky proti smogu nájdete jednorázové aj viacúčelové. Aký je medzi nimi rozdiel? Jednorázové antismogové masky, sú síce lacnejšie ako viacúčelové, ale sú určené len na jedno použitie. V porovnaní s viacúčelovými antismogovými maskami poskytujú nižšiu ochranu.
Ak plánujeme antismogovú masku používať, potom bude viacúčelová maska určite lepšou investíciou. Pri aktívnom používaní vás bude viacúčelová maska bezpečne chrániť cca 3 mesiace. Samozrejme, masku musíte po každom použití dôkladne vysušiť, aby ste predišli k rozmnožovaniu bakérií alebo húb.

Delenie antismogových masiek podľa typu filtra

Ďalším kritériom, ktorý by ste pri výbere antismogovej masky mali vziať do úvahy je typ filtra, ktorý zabezpečuje filtráciu vdychovaného vzduchu.

  1. uhlíkový filter (F1) - zachytáva najmenej 99,9 % častíc prachu, chráni proti smogu, baktériám, vírusom a odstraňuje zápach 
  2. HEPA filter (F2) - chráni podobne ako uhlíkový filter, ale priepustnosť vzduchu je oveľa lepšia. Masku s HEPA filtrom ocenia najmä aktívni športovci.
  3. kombinácia uhlíkových filtrov a HEPA (F3)

V Európskej únii sa kvalita filtrov reguluje prostredníctvom certifikátov - FFP1, FFP2, FFP3. Čím vyššie číslo, tým lepšia ochrana - certifikované masky FFP3 absorbujú 99% prchavých molekúl. Pri výbere antismogovej masky sa môžete ale stretnúť aj s odlišným označením. Pri nákupe masky z niektorého obchodu v USA nájdete produkty značené ako  N95, N99 a N100. Aj v tomto prípade platí, čím vyššie číslo - tým lepšie.

Čistý vzduch v kancelárii či doma si zabezpečíte kvalitnou čističkou vzduchu a zbaviť sa dôsledkov škodlivého smogu vám pomôže inhalácia.
 

Produkty súvisiace s týmto článkom:

Therapy AIR iON čistička vzduchu Zepter

Therapy AIR iON čistička vzduchu Zepter

Therapy Air iOn je moderné a veľmi efektívne riešenie, ako mať doma čistý vzduch bez škodlivých látok, ktoré vyvolávajú alergie, astmu a cel..

790,00€ Ex Tax: 658,33€

Antismogová maska

Antismogová maska

Antismogová maska NORMAL je registrovaná zdravotnícka pomôcka, vďaka ktorej budete vyčnievať z davu a chrániť svoje zdravie. Je vyrobená z m..

39,00€ Ex Tax: 32,50€

Antismogová maska pre deti

Antismogová maska pre deti

Antismogová maska pre deti je vyrobená z mäkkej bavlny, aby nedošlo k podráždeniu pokožky tváre pri nosení. Dva vzduchové ventily umožňuj..

33,00€ Ex Tax: 27,50€

Tréningová maska

Tréningová maska

Tréningová maska pre športovcov je vyrobená z mäkkého neoprénu, aby sa zabezpečilo maximálne prispôsobenie tvári. Je vybavená zapínaním na s..

55,90€ Ex Tax: 46,58€