Široká škála zdravotných potrieb a výrobkov pre zdravie, rýchle dodanie

V ponuke e-shopu nájdete viac ako 2000 produktov, ktoré neustále aktualizujeme a rozširujeme. Množstvo produktov máme skladom, a preto vám ich vieme rýchlo doručiť. Doručujeme aj v sobotu!

Spoľahlivosť a kvalita

Nadviazali sme silné partnerstvá s výrobcami a dodávateľmi výrobkov. Všetky výrobky sú certifikované a spĺňajú najprísnejšie normy a štandardy.

Odborné poradenstvo a pomoc pri výbere

Naši pracovníci majú dlhoročné skúsenosti, neustále sa vzdelávajú a profesionálne vám pomôžu pri výbere a poradenstve.

Zdravotné pomôcky aj na lekársky poukaz

Cez naše kamenné predajne zasielame takmer všetky zdravotné pomôcky predpisované lekármi na lekársky poukaz. Kontaktujte nás.

Rýchle vybavenie reklamácií

V prípade reklamácie Vás ako zákazníka neťaháme za nos 30 dní. Väčšinu tovaru zasielame obratom na výmenu!

Akcie, vernostný program

Denne pripravujeme pre vás akcie a zľavy, aby ste ušetrili. Stálych registrovaných zákazníkov za každý nákup odmeňujeme.
Novinka: Zaregistrujte sa u nás a získajte od nás na začiatok až 49 vernostných bodov!

Využívajte množstvo výhod na jednom mieste! (kliknite pre viac informácií)

Ako si udržať dobré zdravie v staršom veku?

Čím je človek starší, tým viac si uvedomuje, akú hodnotu má zdravie. Ako si udržať dobré zdravie a pocit šťastia s pribúdajúcim vekom?

Starnutie je prirodzený proces, ale zlý životný štýl v rokoch, keď sa cítime byť mladí a zdraví, si vyberie svoju daň práve v období starnutia. Zlá životospráva, fajčenie, častá konzumácia alkoholu, sedavý spôsob života môže výrazne zhoršiť kvalitu nášho života v starobe. Tak, ako si udržať dobré zdravie v staršom veku?

Ako si udržať dobré zdravie v staršom veku?

8 jednoduchých pravidiel, ako si udržať dobré zdravie v staršom veku

1. Udržiavajte si mladú myseľ

Hovorí sa, že si tak starý, ako sa cítiš. Mnohé štúdie ukázali, že keď človek udržiava svoju myseľ aktívnu, napr. sa venuje duševnej práci, číta, hrá spoločenské hry, stretáva sa s priateľmi, proces fyzického starnutia sa spomaľuje.

Títo ľudia sú oveľa menej náchylní na senilnú demenciu. Takže, keď proces starnutia chcete spomaliť a vyhnúť sa diagnóze senilný, potom žite naďalej aktívne. Čítajte, hrajte šach, stretávajte sa s priateľmi, venujte sa tvorivým činnostiam. Môžu to byť ručné práce, ako vyšívanie, pletenie, háčkovanie, ale tiež práca v záhradke či okolo domu.

2. Myslite pozitívne

Nerozmýšľajte nad chorobami, ktoré majú vaši známi a priatelia. Hovorí sa, na čo myslíš, to si privoláš. Aj v prípade vzniku choroby sa mnohokrát vyskytuje placebo efekt. Teda, keď budete premýšľať o chorobách, venovať prílišnú pozornosť symptómom, potom vám vaše telo odpovie a skutočne sa začnú prejavovať symptómy choroby, o ktorej ste presvedčený, že ju máte.

pozrite sa na výhody vášho veku

Myslite pozitívne a pozrite sa na výhody vášho veku. Vládzete chodiť len pomocou palice či oporného chodítka? Tak si užívajte krátke prechádzky a tešte sa z toho, že môžete chodiť, síce pomaly, ale stále nie ste odkázaný na lôžko a stálu opateru.

3. Udržiavajte sa v kondičke

Poznáte porekadlo „ V zdravom tele, zdravý duch.“ Nie, nemusíte podávať veľké fyzické výkony, ale vaše telo ocení, keď si denne doprajete prechádzku, bicyklovanie, plávanie, prácu v záhradke alebo si niekoľko minút zacvičíte. Pomôcť udržať sa fit si môžete napr. minirotopedom na cvičenie.

Pravidelným pohybom a cvičením dokážete predchádzať infarktu a mozgovej mŕtvici a udržiavať v dobrej kondícii nielen svoje svaly, ale tiež kardiovaskulárny systém, srdce, pľúca a myseľ. Cvičenie a pohyb dokonca zlepšuje celkovú psychickú pohodu a pomôže vám udržať si dobrú náladu.

4. Vzdajte sa zlých návykov

Zvyk je síce železná košeľa, ale keď chcete mať dobré zdravie a užívať si vašu rodinu ešte niekoľko desiatok rokov, potom zabudnite na fajčenie, nadmerné pitie alkoholu, prejedanie sa. Ak sa u vás objavili akékoľvek príznaky choroby, navštívte lekára. Včas odborne stanovenou diagnózou, dokážete predísť mnohým závažným ochoreniam s tragickými následkami.

5. Dodržiavajte liečebný režim

Ak beriete lekárom predpísané lieky, dodržiavajte liečebný harmonogram. Neupravujte si dávkovanie ani neprerušujte lekárom naordinovanú liečbu. Ak máte podozrenie, že liečba vám nezaberá, je vám po liekoch ešte horšie, neodkladajte návštevu lekára. Vyhýbajte sa nadmernému užívaniu voľne predajných liekov proti bolesti.

6. Upravte svoje stravovanie

Vekom sa spomaľuje aj proces trávenia. Takže príjem kalórií by mal byť nižší ako v mladom veku, inak môže viesť k nadmernému ukladaniu tukov. Pre ľudí starších ako 60 rokov by denný príjem kalórií nemal prekročiť 2 300 kalórií u mužov a viac ako 2 100 kalórií pre ženy.

Ak zahltíte vaše črevá mastným, ťažko stráviteľným jedlom, vaše telo bude musieť na jeho spravovanie vyvinúť veľa energie. Preto zaraďte do svojho jedálnička ľahko stráviteľné potraviny, zeleninu, ovocie, strukoviny, viaczrnné obilniny, ktoré obsahujú vlákninu. Podporíte tým normálne fungovanie vašich čriev a ich prirodzené vyprázdňovanie.

Uprednostňujte zdravé potraviny, ktoré neobsahujú farbivá, konzervačné látky a akékoľvek prísady.

7. Dodržujte dennú rutinu

Váš spánok by nemal byť kratší ako 7-8 hodín denne. Telo musí odpočívať a znovu získať silu. Nedostatok vitamínov a stopových prvkov môžete doplniť vitamínmi a doplnkami, ktoré sú špeciálne určené pre starších ľudí. Pri ich vývoji vedci berú do úvahy špeciálne zmeny súvisiace s vekom.

8. Buďte sociálne aktívny

Komunikujte s rodinou a priateľmi, navštívte výstavy, záujmové kluby. Neuzatvárajte sa pred svetom, pretože cítiť sa dobre a v psychickej pohode, vám pomôže udržať si nielen dobrú náladu ale aj dobré zdravie v staršom veku.

Ako vidíte, všetky tieto pravidlá sú jednoduché, no napriek tomu ich dodržiavaním môžete udržiavať svoje telo i myseľ zdravé aj v staršom veku. Pretože vek nemusí byť prekážkou, aby ste si udržali jasnú myseľ a dobré zdravie aj v staršom veku.