Aké toaletné pomôcky a pomôcky do kúpeľne pomáhajú seniorom a zdravotne postihnutým?

Staroba a zdravotné postihnutie môžu so sebou priniesť rôzne výzvy, ktoré ovplyvňujú aj jednoduché každodenné úkony, ako je používanie toalety a starostlivosť o osobnú hygienu. Našťastie existuje množstvo toaletných pomôcok a pomôcok do kúpeľne, ktoré môžu seniorom a zdravotne postihnutým ľuďom pomôcť zvládnuť tieto úlohy s väčšou nezávislosťou a dôstojnosťou. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z týchto pomôcok a pomôžeme vám zorientovať sa v tom, ako si vybrať tie správne pre vaše potreby.

1. Zdvíhacie toaletné sedadlo:

Zdvíhacie toaletné sedadlo je nástavec, ktorý sa inštaluje na bežné toalety a zvyšuje výšku sedadla. Týmto spôsobom sa uľahčuje sedenie a vstávanie seniorom a ľuďom so zníženou pohyblivosťou. Existujú rôzne výšky zdvíhacích sedadiel, aby vyhovovali individuálnym potrebám.

2. Madlo na stenu:

Madlá na stene sú inštalované na stenách kúpeľne a umožňujú ľuďom bezpečne zdvíhať a spúšťať sa na toaletu alebo do vane. Tieto madlá poskytujú oporu a stabilizáciu pri pohybe.

3. Sprchový stolička alebo stolička do vane:

Sprchové stoličky a stoličky do vane umožňujú seniorom a zdravotne postihnutým osobám sedieť počas kúpeľa alebo sprchy, čím sa znižuje riziko pádu. Existujú rôzne varianty, vrátane prenosných stoličiek a pevne inštalovaných sprchových sedadiel.

4. Držadlo do vane:

Držadlá do vane sú umiestnené na okraji vane a umožňujú ľuďom bezpečne vstupovať a vystupovať z vane. Tieto pomôcky poskytujú oporu a stabilitu pri kúpeli.

5. Držadlo na WC:

Držadlá na WC sú inštalované na stenách pri toalete a poskytujú oporu pri vstávaní a sedení. Tieto držadlá sú dôležité pre ľudí so zníženou silou v nohách a problémami s pohybom.

6. Bezdotykový senzorový umývací záchod:

Bezdotykové senzorové umývacie záchody sú modernou inováciou, ktorá umožňuje seniorom a zdravotne postihnutým osobám používať toaletu bez fyzického kontaktu. Senzory aktivujú splachovanie a iné funkcie bez potreby stláčania tlačítka.

7. Bezdotykové umývadlo:

Podobne ako senzorové záchody, aj umývadla s bezdotykovými senzormi umožňujú umývanie rúk bez potreby dotyku. To znižuje riziko šírenia infekcií a je vhodné pre tých, ktorí majú obmedzenú pohyblivosť.

8. Bezdotykový mydlový dávkovač:

Bezdotykové mydlové dávkovače umožňujú jednoduché a hygienické dávkovanie mydla bez kontaktu so samotným dávkovačom.

Ako si vybrať správne toaletné pomôcky a pomôcky do kúpeľne:

Pri výbere toaletných pomôcok a pomôcok do kúpeľne je dôležité zvážiť individuálne potreby a obmedzenia. Môžete konzultovať so svojím lekárom alebo odborníkom na pomôcky, aby ste zistili, ktoré pomôcky sú pre vás najvhodnejšie.

Záver: Pomôcky do kúpeľne pre lepšiu kvalitu života

Toaletné pomôcky a pomôcky do kúpeľne môžu výrazne zlepšiť kvalitu života seniorov a zdravotne postihnutých osôb. S týmito pomôckami môžu vykonávať každodenné úkony s väčšou nezávislosťou a dôstojnosťou, čo má pozitívny vplyv na ich samostatnosť a pohodu.

Je dôležité zvážiť individuálne potreby a okolnosti a zvoliť pomôcky, ktoré najlepšie vyhovujú vašim požiadavkám. To vám pomôže žiť aktívny a nezávislý život aj v neskoršom veku.

Návrat hore