Pripravili sme pre Vás

praktické Vianočné darčeky !


Stačí, ak do 26.12.2017 u nás nakúpite pomôcky v hodnote nad 55 EUR. K objednávke Vám pribalíme praktický darček podľa Vášho výberu, ktorý vo Vašej domácnosti určite využijete.

Darčeky vyberáme tak, aby boli rovnako vhodné aj na obdarovanie Vašich blízkych.Poďte nakupovať!Vianoce už v novembri: nakupujte u nás a vyberte si praktický darček. (kliknite pre viac informácií)

Prietržový pás, Ortel


Naša cena:
34,44€
Pošlite známemu

Prietržový pás, Ortel má odnímateľné a premiestniteľné silikónové peloty (materiál zabezpečujúci lepšie pohodlie a väčšiu účinnosť), vysokokompresívny elastický materiál. Má samostatný sponový systém na fixáciu pravej alebo ľavej strany. Vzájomne vymeniteľné a nastaviteľné pásky.

Použitie:

  • Predtým ako si nasadíte herniový pás, zredukujte prietrž (odporúča sa preto ľahnúť si na chrbát a masírovať prietrž) nerobte to v prípade nevpraviteľnej prietrže.
  • Dodržujte rady odborníka, ktorý výrobok predpísal alebo vydal poraďte sa s ním v prípade pocitu nepohodlia alebo bolestí.
  • Pomôcku skladujte pri izbovej teplote, podľa možnosti v pôvodnom balení.
  • Z hygienických a praktických dôvodov sa nedoporučuje opätovné použitie tejto zdravotníckej pomôcky iným pacientom možno tak konať iba na vlastnú zodpovednosť toho, kto sa pre opätovné použitie rozhodne a automaticky je s tým spojená strata záruky.
 

Pre použitie jednostranného herniového pásu:

jednostranný herniový pás možno použiť rovnako na pravostrannú aj ľavostrannú prietrž.
Pravostranná prietrž: jednostranný herniový pás je nastavený na pravostrannú prietrž. Jednoducho vytiahnite dve plastické úchytky jednu za druhou.
 
Ľavostranná prietrž: odstráňte pásku a preložte ju na druhú stranu použijúc dve plastické úchytky vytiahnite sponu, obráťte ju a vymeňte (kovový háčik smerov von)vytiahnite dve plastické úchytky jednu za druhou, otočte zapínanie. Pás je nastavený na ľavostrannú prietrž. 
 

Aplikácia:

umiestnite pelotu (alebo peloty) na vnútornú stranu oproti prietrži (prietržiam)nastavte pás podľa obvodu drieku - mieru fixácie docielite pritiahnutím pásu. Pás musí byť pevne stiahnutý nie však tak, aby príliš sťahoval. Nastavte dľžku pásky okolo stehien. Skontroľujte, či sú peloty správne umiestnené 
 
Farba: šedá
 

Veľkosť

varianty: jednostranný a obojstranný

Pomôcku môže predpisovať:
CHIR - chirurg, ORT - ortopéd, RHB - rehabilitačný, TRA - traumatológ

Zdieľajte

Štítky:

Prietržový pás Ortel

Tento produkt je zaradený v následujúcich kategóriách: