Antigénové certifikované výterové testy na COVID-19 25 ks Realy Tech

Kód produktu: AT459

0 / 5

190,00 €
Skladom
190 vernostných bodov
za nákup tohto produktu

Darčeky

Rozdávame darčeky

Informácie o produkte

Antigénové certifikované testy slúžia na testovanie prítomnosti protilátok koronavírusu (COVID-19) v tele. Výter sa vykonáva z nosohltanu a výsledok je známy už do 15 - 20 minút.

Antigénový test na nový koronavírus SARS-Cov2 je imunochromalografický membránový test, ktorý používa vysoko citlivé monoklonálne protilátky proti novému koronavírusu. 

Test sa vykonáva na základe podozrenia z ochorenia COVID-19.

Základné informácie o antigénových testoch:

 • výsledok už do 15 – 20  minút
 • vysoká úspešnosť testu až 97,6 %
 • detekuje prítomnosť protilátok s takmer 100% presnosťou

Skladovanie:

 • Uchovávajte v izbovej teplote alebo v chlade (2 – 25°C ).
 • Neuchovávajte v mrazničke.

Balenie obsahuje:

 • 25 ks kaziet
 • 25 ks výterových paličiek
 • 25 ks filtrov 
 • 25 ks roztokov
 • návod na použitie

Odber a príprava vzoriek:

 1. Odber vzoriek

Použiteľný na diagnostiku koronavírusu I. typu zo vzoriek nazálnych výterov alebo nazálnych aspirátov. Na dosiahnutie optimalného výkonu testu používajte čerstvo odobraté vzorky. Nedostatočný odber vzoriek alebo nesprávne zaobchádzanie so vzorkami môže viesť k falošne negatívnym testom.

a) nazálna aspirácia

 • Odoberajte tekutiny z nosovej odsávačky pomocou špeciálnej odsávačky podľa pokynov.

b) výtery z nosa

 • Úplne vložte sterilizovaný tampón dodávaný v kazete do nosovej panvy a niekoľkokrát urobte výter na odber epidermálnych buniek hlienu. 
 1. Príprava vzoriek

Pridajte 10 kvapiek (asi 0,3 ml) pufru na extrakciu vzoriek do extrakčnej skúmavky dodávanej v kazete až po dolnú rysku a položte ju na stojan na skúmavky.

a) nazálne aspirátove tekutiny

Pridajte 10 kvapiek ( asi 0, 3 ml)  nazálnych aspiračných tekutín do extrakčnej skúmavky, ktorá obsahuje 0,3 ml extrakčného pufra, až po hornú rysku a dobre ich premiešajte, aby sa mohli použiť ako testovacie vzorky.

b) výtery z nosa

Vložte tampón do extrakčnej skúmavky, ktorá obsahuje 10 kvapiek (0,3 ml) extrakčného pufa. Otáčajte tampón vo vnútri skúmavky krúživým pohybom, aby sa rolovala strana extrakčnej skúmavky tak, aby sa z tampónu vytlačila a reabsorbovala tekutina. Odstraňte výter. Extrahovaný roztok sa použije ako skúšobná vzorka.

Použitie:

Pred testovaním nechajte celú súpravu pri izbovej teplote. Na výter používajte len aplikátory, ktoré sú priložené v tejto súprave.

 1. Vyberte testovacie zariadenie z uzavretého foliového vrecka a použite ho čo najskôr. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak sa test uskutoční hneď po otvorení vrecka.
 2. Odskrutkujte celé viečko skúmavky na odber vzoriek.
 3. Pridajte 10 kvapiek (asi 0,3 ml) extrakčného pufru do extrakčnej skúmavky.
 4. Vložte tampón do antigenového pufra SARS-Cov 2. Tampón otáčajte približne 10 sekúnd pritlačením hlavičky k vnútornej časti skúmavky, aby sa uvoľnil antigén zo skúmavky.
 5. Vytiahnite tampón a súčastne stláčajte hlavičku tampónu proti vnútornej časti pufra, keď ho vyberáte, aby ste z tampónu vytlačili čo najviac tekutiny. Zlikvidujte tampón v súlade s protokolom o zneškodňovaní odpadov. 
 6. Zaskrutkujte a utiahnite uzáver na skúmavku na odber vzorky.  Potom intenzívne pretrepte skúmavku na odber vzorky, aby ste zmiešali pufer. Umiestnite testovaciu pomôcku na čistý a rovný povrch.
 7. Pridajte 3 kvapky roztoku do jamky na vzorku a potom spustite časovač. Výsledok sa Vám zobrazí po 15-20 minútach. 

Interpretácia výsledkov:

Pozitívny:

 • Objavia sa 2 čiary. Jedna červená čiara sa objaví na kontrolnej oblasi C a druhá na kontrolnej oblasti T. Odtieň farby sa môže líšiť, avšak ak tam je čiarka, je test pozitívny.

Negatívny:

 • V kontrolnej oblasti C sa zobrazuje jedna čiara a v kontrolenej oblasti T sa žiadna čiara nezobrazuje. Negatívny test naznačuje, že vo vzorke nie sú žiadné nové častice koronavírusu alebo počet častíc je pod detekovateľnou hodnotou. 

Neplatný:

 • Ak sa v kontrolnej oblasti C nezobrazí žiadna čiarka, je test neplatný , aj keď sa v kontrolnej oblasti T čiarka objavý. Najpravdepodobnejším dôvodom neplatného testu je nedostatočný objem vzorky alebo zložité procedurálne techniky. Opakujte test s novou testovacou kazetou.

Certifikát


Rozmery a hmotnosť
Balenie: 25 ks
Tento produkt je zaradený v následujúcich kategóriách:

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 0 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC Sphere
Podporované platobné karty
A A