Antidekubitný matrac pre inkontinentných pacientov Vaflový

Kód produktu: M321

5 / 5

148,00 € 173,00 €
Skladom
92 vernostných bodov
za nákup tohto produktu

Darčeky

Rozdávame darčeky

  • 99% zákazníkov odporúča

Informácie o produkte

Máte doma pacienta pripútaného na lôžko? Chcete mu poskytnúť čo najlepší komfort a zároveň ho uchrániť od dekubitov? Zdravotný antidekubitný matrac Vaflový 200x90x12 cm je vhodným riešením.

Zdravotný antidekubitný matrac Vaflový je jedinečnou prevenciou pred dekubitmi a zároveň poskytuje ležiacemu pacientovi pohodlie a komfort. Základ zdravotného matraca proti preležaninám tvorí jadro, vyrobené zo studenej polyuretánovej peny. Jeho prierez tvoria zrezané ihlany, medzi ktorými sú medzierky a pomedzi ne prúdi vzduch. Tým sa zabraňuje treniu kožného tkaniva pacienta o matrac, a tak nevznikajú u dlhodobo ležiacich pacientov neželané dekubity.

Antidekubitný matrac s rozmermi 200x90x12 cm sa ukladá priamo na lôžko pacienta. Matrac ako zdravotnú pomôcku využijete pri starostlivosti o vášho blízkeho v domácom prostredí, ale používať ho môžete aj v zdravotníckych a sociálnych zariadeniach pre ležiacich pacientov. Matrac proti preležaninám má paru priepustný nepremokavý poťah, a tak ho môžete bezpečne využívať aj pri inkontinentných pacientoch. Poťah z antidekubitného matraca viete sňať. Je zakončený na zips, ktorý je zakrytý ochrannou chlopňou - ochrana pred zatečením tekutiny. Poťah zdravotného matraca môžete umývať aj prať. Pri jeho čistení nepoužívajte prípravky obsahujúce amoniak, formalín, korozívne a abrazívne materiály. Poťah nežehlite.

Bez pravidelného polohovania sa u dlhodobo ležiacich ľudí zvyšuje riziko vzniku preležanín, preto polohujte vášho blízkeho v pravidelných 3-hodinových intervaloch. Zmiernite tlak na cievy a výbežky kostí a zabezpečíte dostatočné zásobovanie krvi postihnutým tkanivám.

Pravidelnou zmenou polohy, používaním kvalitného antidekubitného matraca, antidekubitných vankúšov a prípravkov proti preležaninám, ušetríte vášho blízkeho od veľkej bolesti, ktorú spôsobujú dekubity. 

Čo sú dekubity, ako ich ošetrovať a ako im predchádzať sa dočítate tu(klikni na odkaz)


Hmotnosť a nosnosť
Maximálna nosnosť: 130 kg
Rozmery a hmotnosť
Rozmery: 200 x 90 x 12 cm

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 5 / 5 Napísať recenziu

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Sme certifikovaný predajca zdravotníckych pomôcok.
Cieľom nášho internetového obchodu e-zdravotníckepotreby.sk je pohodlnejší prístup zákazníkov k našej ponuke tovaru a služieb. Už 13 rokov sa zaoberáme predajom zdravotníckych, rehabilitačných, ortopedických pomôcok a rôznych doplnkových tovarov.

SAEC Sphere
Podporované platobné karty
A A