U nás máte možnosť získať

k objednávke praktický darček !

Stačí, ak do 31.10.2017 u nás nakúpite pomôcky v hodnote nad 55 EUR. K objednávke Vám pribalíme praktický darček, ktorý vo Vašej domácnosti určite využijete.

Darček od nás je rovnako vhodný aj na obdarovanie Vašich blízkych.Poďte nakupovať!Nakupujte u nás a získajte praktické darčeky!

Pulzný oximeter


Naša cena:
49,00€
Pošlite známemu

Potrebujete sledovať hodnoty kyslíka – saturácie? V domácom i nemocničnom prostredí využijete pulzný oximeter.

Pomocou pulzného oximetra viete na špičke ľudského prsta odmerať nasýtenie hemoglobínom a srdcovú frekvenciu. Klinické skúšania a opakované testy potvrdili, že pulzný oximeter merania vykonáva precízne.

Merač hladiny kyslíka – oximeter je prenosný prístroj malých rozmerov s nízkou spotrebou elektrickej energie a jednoduchou obsluhou. Stačí, ak si ho pacient nasadí na jeden prst a fotoelektrický senzor zo špičky prsta odčíta údaje. Na displeji sa následne objaví údaj o nasýtení hemoglobínom.

Saturácia hemoglobínu kyslíkom predstavuje celkové množstvo oxyhemoglobínu v krvi. Tento parameter je nesmierne dôležitý pre respiračný a obehový systém. U pacientov s respiračnými problémami je z klinického hľadiska nesmierne dôležité včas rozpoznať nasýtenie hemoglobínom. Na meranie hladiny kyslíka – saturácie v domácom aj v nemocničnom prostredí využijete pulzný oximeter. Informácie o výške saturácie môžete sledovať aj pri intenzívnom športovaní, veľkej fyzickej námahe. Oximeter môžete použiť pred športovaním a po ňom. Používanie prístroja počas športovania sa neodporúča.

Prístroj nie je určený ani vhodný na nepretržité monitorovanie pacientov.

Vlastnosti pulzného oximetra

  1. Používanie pulzného oximetra je jednoduché a pohodlné.
  2. Výrobok je malý, ľahký (celková váha približne 54 g vrátane batérií) a prenosný.
  3. Dve AAA batérie vydržia približne 45 hodín.
  4. V okienku  sa objaví varovanie o nízkom napätí, ak budú baterky príliš slabé na to, aby mohol oximeter normálne fungovať alebo ak by to mohlo ovplyvniť meranie.
  5. Prístroj sa automaticky vypne, ak doňho 8 sekúnd nebude vložený prst.

Technické parametre oximetra

Typ displeja: OLED

Rozsah merania SpO2: 70-100%, Presnosť ± 2%

Rozsah merania tepu: 25-250 BPM (úderov za minútu)

Napájanie: dve alkalické tužkové batérie AAA          1,5 V

Napätie: 2,3-3,0 V

Relatívna vlhkosť: < 80%

Atmosférický tlak: 860 Pa ~ 1060 Pa

Rozmery: 58mm x 32 mm x 34 mm (DŠV), Váha približne 54 g (vrátane dvoch AAA batérií)

Podmienky používania: Teplota prostredia 5  ~ 40 °C   

Presnosť merania:                    

SpO2:  ± 2% v rozsahu 70% - 99% SpO2:

Bez definície pre SpO2 pod 70%.​

Tep: ± 1% alebo ± 1 BPM (vyšší)

  • Vykonávanie merania v stave nízkej perfúzie: Správne SpO2 a tepová frekvencia sa zobrazia, ak je simulačná pulzná vlna na úrovni 6%
  • Anti-interferenčná schopnosť okolitého svetla: Odchýlka v obsahu kyslíka v krvi je nižšia než ± 1% pri meraní na dennom svetle v interiéri, pri bežnom osvetlení a v tmavej miestnosti.

Výrobok sa automaticky vypne, ak doňho 8 sekúnd nie je vložený prst. 

Princíp merania hladiny kyslíka oximetrom

S využitím Lambertovho—Beerovho zákona sa zozbierané údaje spracovávajú podľa charakteristík absorpčného spektra redukovaného hemoglobínu a oxyhemoglobínu (HbO2) v svetelných a takmer infračervených zónach. Princíp fungovania oximetra je založený na technológii fotoelektrického snímania oxyhemoglobínu a skenovania a zaznamenávania pulzu, a to tak, že sa dva lúče rôznej svetelnej vlnovej dĺžky (660 nm svetelného a 940 nm infračerveného svetla) nasmerujú na špičku prsta pacienta pomocou svorkového snímača. Merací signál sa získava pomocou fotosenzitívnej súčiastky a získané informácie sa zobrazia pomocou dvoch LED žiariviek zapojených do elektrického obvodu spolu s mikroprocesorom.

Zdieľajte

Štítky:

Pulzný oximeter