U nás máte možnosť získať

k objednávke praktický darček !

Stačí, ak do 31.10.2017 u nás nakúpite pomôcky v hodnote nad 55 EUR. K objednávke Vám pribalíme praktický darček, ktorý vo Vašej domácnosti určite využijete.

Darček od nás je rovnako vhodný aj na obdarovanie Vašich blízkych.Poďte nakupovať!Nakupujte u nás a získajte praktické darčeky!

Pojazdné štvorkolesové chodítko, rolátor

  • -7% Pojazdné štvorkolesové chodítko, rolátor

Zľavnená cena:
63,00€
Pôvodná cena:
68,00€
Ušetrite:
7%
Pošlite známemu

Bezpečnosť pri používaní pojazdného chodítka zvyšujú 2 ručné brzdy a reflexné pásiky, vďaka ktorým je majiteľ rolátora dobre viditeľný aj počas zníženej viditeľnosti. Štvorkolesové chodítko je jedinečnou pomôckou pri nákupoch, pretože obsahuje košík. Využijete ho aj pri bezpečnom prenášaní podnosu alebo iných vecí. Podnos zároveň poslúži aj ako sedadlo, ak sa pacient počas prechádzky unaví.

Praktickým doplnkom rolátora je držiak na palicu. Výchadzkovú palicu alebo barlu jednoducho pripevníte na bočný držiak, a tak ju budete mať vždy po ruke. Rukoväte pojazdného chodítka sú anatomicky tvarované, a tak nespôsobujú otlaky.

Použitie pojazdného štvorkolesového chodítka

Skôr ako sa na chodítko posadíte, pre svoju maximálnu bezpečnosť použite parkovacie brzdy, aby ste zabránili posunutiu chodítka. Náhodnému zloženiu rolátora zabraňuje bezpečnostný zámok, preto ho môžete používať bez akýchkoľvek obáv z náhodného zloženia. Rolátor sa jednoducho skladá. V zloženom tvare zaberá táto pomôcka na chodenie len málo miesta a viete ju ľahko preniesť.
 
Pomôcka na chodenie je určená pre stúpanie do 5%. Pri používaní rolátora prispôsobte rýchlosť svojej chôdze okolitému prostrediu. Pri chôdzi po schodoch sa pridržujte zábradlia. Na vlhkom, studenom alebo klzkom povrchu spomaľte. Štvorkolesové chodítko pre seniorov môžete používať v slnečnom aj daždivom počasí.  
 
Pred použitím rolátora si pozorne prečítajte návod. S prípadnými otázkami ohľadne používania pomôcky sa obráťte na svojho lekára alebo na predajcu. Neprekračujte uvedenú maximálnu možnú hmotnosť užívateľa. Pomôcku zostavujte podľa priloženého návodu. Pred použitím skontrolujte, či je pomôcka stabilná a pevná a či sú všetky skrutky pevne utiahnuté.
 
Pre čistenie chodiacej pomôcky používajte bežné neabrazívne čistiace prostriedky. Utrite mäkkou handrou do sucha. Ak používa pomôcku viac ľudí (napr. v ústave), postupujte pri dezinfekcii podľa pokynov hygienika.
 
Farba: modrý rám, čierne vystúžené kolesá


Základné parametre rolátora:

Vďaka svojej pevnosti je vhodný pre užívateľov do 130 kg
Hmotnosť rolárora: 7,2 kg
Výškovo nastaviteľné: od 790 mm do 980 mm
Výška sedadla od zeme: 610 mm
Šírka sedadla: 160 mm
Šírka rolátora: je 600 mm
Dĺžka po zložení: 490 mm
Priemer kolesa: 190 mm
Použitý materiál: guma, hliník, nerez

Zdieľajte