U nás máte možnosť získať

k objednávke praktický darček !

Stačí, ak do 31.10.2017 u nás nakúpite pomôcky v hodnote nad 55 EUR. K objednávke Vám pribalíme praktický darček, ktorý vo Vašej domácnosti určite využijete.

Darček od nás je rovnako vhodný aj na obdarovanie Vašich blízkych.Poďte nakupovať!Nakupujte u nás a získajte praktické darčeky!

Elektrický rehabilitačný trenažér na precvičovanie rúk a nôh DeLuxe


Naša cena:
196,00€
Pošlite známemu

Máte vy, alebo vaši najbližší problém s pohybom, alebo stuhnutým svalstvom? Máte ešte zbytkovú silu, ktorú viete efektívne využiť? Doprajte si pohyb v pohodlí domova.

Použitie elektrického rehabilitačného trenažéra

Rehabilitačný bicykel má  špeciálne upravené pedále pre cvičenie s hornými ako aj s dolnými končatinami. Je vybavený motorom, ktorý uvádza do pohybu pedále bez použitia veľkej sily cvičiaceho. Pri posilňovaní horných končatín ho položíte na stôl, zaujmete pre vás pohodlnú polohu a môžete cvičiť. Bicykel pre rehabilitáciu  ovládate diaľkovým ovládačom, ktorým si zároveň  regulujete stupeň zaťaženia, šliapanie dopredu alebo dozadu a na displeji vidíte všetky potrebné údaje. Elektrický rehabilitačný bicykel  oceníte vďaka  jeho  jednoduchému použitiu a malým rozmerom. Na rozdiel od veľkého stacionárneho bicykla ho ľahko uskladníte. Cvičenie na elektrickom bicykli umožňuje rozvoj svalového tkaniva, zlepšuje cirkuláciu krvi v končatinách, stimuluje nervový systém a zlepšuje rozsah hybnosti kĺbov. Cvičenie sa odporúča obzvlášť pacientom trpiacim paralýzou periferných nervov dolných končatín, pacientom po mozgovej príhode či osobám s iným neurologickým ochorením. Tento prístroj je možné používať v nemocničnom, ústavnom i domácom prostredí.

Na precvičovanie dolných končatín

Pripevnite k prístroju rehabilitačné pedále. Posaďte sa na stoličku a prístroj umiestnite pred seba tak, aby ste nohami dosiahli na pedále a aby prístroj bolo možné káblom pripojiť do najbližšej zásuvky. Zapojte prístroj do najbližšej elektrickej zásuvky. Vložte chodidlá do strmeňov pedálov.  Počas cvičenia, by vám kolená nemali presahovať za úroveň prstov.  Počas cvičenia sa taktiež odporúča pevná opora driekovej chrbtice. Na tento úúčel je vhodné medzi operadlo a driekovú chrbticu umiestniť vankúšik.  

Na precvičovanie horných končatín

Pripojte k prístroju rehabilitačné pedále.  Posaďte sa na stoličku a prístroj umiestnite pred seba na stôl alebo iný kus nábytku tak, aby ste rukami dosiahli na rukoväte a aby prístroj bolo možné káblom pripojiť do najbližšej zásuvky. Zapojte prístroj do nabližšej elektrickej zásuvky. Uchopte rukami rehabilitačné rukoväte. Ak na ne nedosiahnete pohodlne, prispôsobte vzdialenosť medzi stoličkou a rukoväťami tak, aby pre vás cvičenie bolo čo najpríjemnejšie.  Po nastavení správnej vzdialenosti a polohy stlačte tlačidlo 1 umiestnené na korpuse rotora.

Parametre

výška 380 mm

šírka 435 mm 

dĺžka 430 mm

hmotnosť 4,8 kg 

dovolená hmotnosť používateľa100 kg


Rozmery
Objem/ Hmotnosť 4,8 kg
Rozmery výška 380 mm šírka 435 mm dĺžka 430 mm

Zdieľajte